Müşteri Hizmetleri & Yardım Masası

Üyelik

1.1 - üye Olmak

Sitemize üye olmak için Yeni üye Kayıt sayfamıza giderek üyelik sözleşmesini okuduktan sonra ilgili bölümleri doldurmanız yeterlidir. üye olmak oldukça basit ve hızlı bir işlemdir. üye olmanız hiç bir yükümlülük altına girdiğinizi ifade etmez. Dilediğiniz zaman üyeliğinizi sonlandırma hakkına sahipsiniz. üye olduğunuzda eğer mesaj listemize üye olduysanız kampanyalardan, indirimlerden ve yeniliklerden öncelikli olarak haberdar edilirsiniz. Mesaj listemize üye olmadığınız takdirde her ay alacağınız mesaj sayısı zorunlu mesajlar hariç en fazla birdir. Zorunlu mesajlar, sipariş onayı veya size özel gönderilecek tanıtım amaçlı olmayan mesajlardır.
1.2 - üyelik İptali

üye dilediği zaman üyeliğini sonlandırma hakkına sahiptir. üyeliğinizi sonlandırdıktan sonra sitemiz ile tüm ilişkiniz kesilmiş olacaktır. üyeliğinizi sonlandırmak için talebinizi e-mail ile iletmeniz yeterlidir. Aşağıdaki durumlarda üyelik sonladırma işlemi gerçekleştirilmez :

 • üyenin son verdiği sipariş üzerinden 45 gün geçmemişse.
 • Farklı bir eposta adresi ile üyelik iptal talebinde bulunulduysa
 • üyeye kayıtlı bilgilerinden ulaşılamıyorsa


Aşağıdaki durumlarda üyelikler tarafımızdan iptal edilir ve üyeliği iptal edilen e-mail adresi ile gelen talepler değerlendirmeye alınmaz:

 • üye ahlak dışı mesajlar gönderiyor yada yorum yazıyorsa
 • Sahtekarlık girişiminde bulunduysa
 • Sisteme veya site ismine zarar vermeye yönelik girişimde bulunduysa

1.3 - üye Güvenliği

üye Bilgileri Güvenliği: üyenin güvenliği için sitemizde her türlü önlem alınmıştır. Bu alınan önlemlerin yanında üye, giriş bilgilerinin güvenliğinden sorumludur. Sitemize giriş için kullandığınız bilgilerinizi hiç kimse ile paylaşmayın, güvenli olduğundan emin olmadığınız bilgisayarlardan sisteme giriş yapmayın.

Kredi Kartı Güvenliği: Sitemizde kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde kredi kartınız ile ilgili hiç bir bilgi alınmaz ve depolanmaz. Kredi kartı bilgilerinize, site yöneticileri dahil hiç bir Dataservis personeli ulaşamaz. ödeme işlemi esnasında bankalar tarafından sağlanan SET protokolü ile SSL kullanılarak kredi kartı bilgileriniz banka sistemlerine iletilir. Bu sebeplerden dolayı sitemizde kredi kartı kullanmanız ilave bir risk getirmemektedir.

Sitemizi mutlaka üye çıkışı yaptıktan sonra terk edin. üye çıkışı yapmadan aynı pencerede başka sayfa görüntülemeyin.
1.4 - Eposta Mesaj Listeleri

Sitemize ait genel eposta listemiz bulunmaktadır. Listeye üye olduğunuzda genel tanıtım, indirim, kampanya ve yeni ürün mesajları posta kutunuza gönderilir. Dilediğiniz zaman listeden ayrılabilirsiniz.
1.5 - Kullanıcı Adı (Eposta) Değişikliği

Mevcut üyeliğinizde geçerli kullanıcı adınızı (eposta adresinizi) değiştirmek için; kullanmak istediğiniz yeni eposta adresini, değiştirme gerekçenizle birlikte iletisim@dataservis.com adresine gönderebilir veya iletişim sayfamızdaki form yardımıyla bize yazabilirsiniz.
1.6 - E-posta Adresimizi Güvenli Gönderenler Listenize Nasıl Eklersiniz?

E-posta adresimizin güvenli gönderenler listesine eklenmesi için öncelikle iletisim@dataservis.com adresinden gelen epostaların gereksiz ya da diğer adıyla spam klasörüne düşüp düşmediğini kontrol etmek gerekir, eğer postalar buraya düşmüşse adresimizin güvenli gönderenler listesine eklenerek gelecekteki postaların gelen kutusuna düşmesi sağlanır.

Belli başlı eposta istemcileri için bu işlemlerin ne şekilde yapılacağını aşağıda bulabilirsiniz. Aşağıdaki yönlendirmeler bilgi vermek amaçlıdır kullandığınız serviste görsel veya yapısal değişiklikler mevcut olabilir.

Gmail

Gmail / Google Mail


Öncelikle mail adresimiz olan : iletisim@dataservis.com adresinin gereksiz ya da diğer adıyla spam klasörüne düşüp düşmediğini kontrol etmek gerekir, eğer mail buraya düşmüşse ekranın üst kısmındaki butonlardan : 'Spam Değil' seçilerek mailin gelen kutusuna düşmesi sağlanır.

Gmail

Sonra :

iletisim@dataservis.com adresinden gelen e-postayı açın
Mesajın sağ üst köşesindeki ikonuna tıkla
"Dataservis.Net adlı kişiyi Kişiler listesine ekle" menüsünü seç

Gmail

Hotmail

Hotmail / Live MailVarsayılan olarak, Outlook kişilerinizdekilerin e-posta adreslerini "Güvenilir Gönderenler" olarak kabul eder.

Öncelikle mail adresimiz olan : iletisim@dataservis.com adresinin gereksiz ya da diğer adıyla spam klasörüne düşüp düşmediğini kontrol etmek gerekir, eğer mail buraya düşmüşse ekranın üst kısmındaki butonlardan : 'Gereksiz değil' seçilerek mailin gelen kutusuna düşmesi sağlanır.

Hotmail

Hotmail

Sonra :

iletisim@dataservis.com adresinden gelen e-postayı aç

Epostadaki gönderen adına tıkla

Hotmail

Eposta adresini kişilere ekle

Hotmail

Yahoo

Yahoo!Öncelikle mail adresimiz olan : iletisim@dataservis.com adresinin "İstenmeyen Posta" ya da diğer adıyla spam klasörüne düşüp düşmediğini kontrol etmek gerekir, eğer mail buraya düşmüşse ekranın üst kısmındaki butonlardan : 'İstenmeyen Posta Değil' seçilerek mailin gelen kutusuna düşmesi sağlanır.

Yahoo

Sonra :

E-postayı aç

Yahoo

Adresi Kişilere Ekle seçeneğini tıkla
Outlook

Microsoft Outlook Express 6+E-postayı aç
Gönderenin e-posta adresini sol tıkla veya gönderenin adını sağ tıkla
Kartvizite ekle seçeneğini tıkla
Kaydet ve Kapat
Outlook

Microsoft Outlook 2003E-postayı aç
Araç çubuğunda Seçenekleri seç
Açılan menüden Önemsiz E-posta'yı seç
Göndereni Güvenli Gönderenler Listesi'ne Ekle seçeneğini seç
İletişim bilgilerinin doğru olduğunu doğrulayın ve Tamam'ı tıkla
Outlook

Microsoft Outlook 2007E-postayı aç
Araçlar menüsünden Seçenekler'i tıkla
Tercihler sekmesinde E-posta altında Önemsiz E-posta'yı tıkla
Güvenli Gönderenler veya Güvenli Alıcılar sekmesini seç ve eklemek tıkla
E-posta adresini gir ve Tamam 'ı tıkla
Thunderbird

Mozilla ThunderbirdÖncelikle mail adresimiz olan : iletisim@dataservis.com adresinin gereksiz ya da diğer adıyla spam klasörüne düşüp düşmediğini kontrol etmek gerekir, eğer mail buraya düşmüşse ekranın üst kısmındaki butonlardan : Gereksiz değil' seçilerek mailin gelen kutusuna düşmesi sağlanır.
Adres defterini tıkla
Kişisel Adres Defteri seçeneğinin seçili olduğundan emin ol
Yeni Kart düğmesini tıkla
İletişim sekmesinin altında adresi kopyala ve yapıştır
Tamamı tıkla
Live Mail

Windows Live MailAdres defterine ekleme otomatik olarak Güvenli Gönderici listesine eklemek değildir; Güvenli olarak göndereni özellikle işaretlemeniz gerekir.

Öncelikle mail adresimiz olan : iletisim@dataservis.com adresinin gereksiz ya da diğer adıyla spam klasörüne düşüp düşmediğini kontrol etmek gerekir, eğer mail buraya düşmüşse ekranın üst kısmındaki butonlardan : Gereksiz değil' seçilerek mailin gelen kutusuna düşmesi sağlanır.

Sonra :

E-postayı aç
Güvenli bağlantı Olarak İşaretle
Mac Mail

Mac MailE-postayı aç
Gönderenin e-posta adresini sağ tıkla
Kısa yol menüsünde kartvizit ekle seçeneğini tıkla
Kaydet ve Kapat
Apple Mail

OS X için Apple MailÖncelikle mail adresimiz olan : iletisim@dataservis.com adresinin gereksiz ya da diğer adıyla spam klasörüne düşüp düşmediğini kontrol etmek gerekir, eğer mail buraya düşmüşse ekranın üst kısmındaki butonlardan : Gereksiz değil' seçilerek mailin gelen kutusuna düşmesi sağlanır.

Sonra :

Git > Posta menüsünden Tercihler
Git > Kurallar sekmesi
Kuralı Ekleyi seç
Kurala bir ad ver
Kuralı oluştururken ilk koşul olan : iletinin kimden satırı kişi adını içersin ' koşulunu işaretle ve ardından alta açılan alanda "kişi" olarak altı çizili belirtilen yeri tıklayıp açılan alana : iletisim@dataservis.com mail adresini yapıştır
Bir alt penceredeki Eylemler'den "belirtilen klasörüne taşı" seçeneğini işaretle e ardından alta açılan alanda "belirtilen" olarak altı çizili belirtilen yeri tıklayıp açılan alanda : iletisim@dataservis.com mailinin düşmesini istediğin klasörü seç
Kuralı kaydet
Tamam' ı tıkla

Alışveriş

2.1 - Alışveriş Sepeti

Her kullanıcıya sitemize girdiğinde bir alışveriş sepeti verilir. Bu alışveriş sepeti sayfanın sağ üst bölümünde yer alır.Sepete dilediğiniz ürünü ekleyebilir, silebilir ve satın alabilirsiniz. üye ürünleri satın alana yada silene kadar siteyi terk etse dahi ürünler sepette kalır.
2.2 - ürün Seçimi

ürün seçmek mümkün olduğunca basit tutulmaya çalışılmıştır. Birçok farklı yöntem ile ürün seçimi yapabilirsiniz:

 • Arama Yaparak : ürünle ilgili arama yapabilirsiniz. Sayfanın üst tarafında yer alan Arama kutucuğundan ürün adı, marka adı, parça kodu ya da anahtar kelime ile arama yapabilirsiniz.
 • Kategorilerden : İlgilendiğiniz kategorileri inceleyerek istediğiniz ürünlere ulaşabilirsiniz.
 • Reklamlar Ve Tanıtımlardan : Sitemizin çeşitli bölümlerinde yer alan ürün reklamları, indirimli ürünler, çok satanlar, yeni ürünler gibi çeşitli ürün tanıtımlarını takip edebilirsiniz.

2.3 - Sipariş Verme

Seçtiğiniz ürünlerin siparişini vermek kısa ve kolay bir işlemdir. 3 adımda siparişinizi verebilirsiniz:

 • Alışveriş Sepeti : Sipariş verme işlemine geçmeden önce "Sepetim" linkini kullanarak Alışveriş Sepeti sayfasından ürün ve fiyat kontrolü yapmanızı tavsiye ederiz. Bu sayfada ürün silebilir ya da adet değiştirebilirsiniz.
 • ödeme Seçenekleri : Mevcut sistemin kabul ettiği ödeme seçeneklerinden birini seçerek, ödeme yapacağınız yolu belirtebilirsiniz.
 • Fatura ve Teslimat: Fatura adresiniz varsayılan üye bilgilerindeki adresinizdir. Farklı bir adres kullanacak iseniz bunun için de gerekli alan bırakılmıştır.
Girdiğiniz tüm bilgilerin görüntülendiği sayfada son olarak bilgilerin doğruluğundan emin olup ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

DİKKAT : ödeme gerçekleştiğinde, bu bilgiyi içeren bir sayfa açılır. Bu sayfa açılmadan pencereyi lütfen kapatmayın. Birçok kullanıcı Gönder tuşuna basıp pencereyi kapatmaktadır. Alışverişin gerçekleşmesi İçin Onay Sayfasının görüntülenmiş olması gerekmektedir. Siparişin alındığı bilgisini içeren sayfa açıldıktan sonra İleri butonuna basın.

Verilen siparişleri üye girişi yaptıktan sonra "Siparişlerim" sayfasından görebilirsiniz. Üye girişi yapmadan verilen siparişler, sipariş geçilirken girilen eposta adresi ve sipariş numarası ile beraber sağ bölümde yer alan "Sipariş Sorgulama" ekranından yapılabilir.
2.4 - Taksitli Alışveriş

 • Taksitli alışveriş yalnızca anlaşmalı bankaların kredi kartları ile yapılır
 • Taksit tutarları ve süreleri her kart için farklılıklar gösterebilir. Uygulanan faiz oranları bankaların aldıkları oranlara göre belirlenir.
 • Her hangi bir bildirime gerek duyulmaksızın oranlar değiştirilebilir, taksitli satış durdurulabilir veya geçici olarak ara verilebilir.
 • ödenecek taksitler, ürün sayfasındaki ilgili linkten görülebilir. Bu rakamlar kesin taksit tutarları değildir ödeme sonrasında çok küçük farklar oluşabilir. Banka tarafından küsurlu rakamlar aşağı veya yukarı yuvarlanabilmekte veya taksit tutarlarındaki küsuratlar ilk veya son taksitlere eklenebilmektedir. Bu durum sitemizin insiyatifi dışında gerçekleşen tamamen banka sistemi tarafından yapılan bir işlemdir.

örneğin : 10 TL tutarını 3 taksit olarak ödediğinizde banka 1. taksiti 3.4 TL sonraki iki taksiti 3.3 TL olarak tahsil edebilir. Ya da ilk taksit 3.33 TL sonraki 2 taksit 3.33 TL olabilir. Bizim sistemlerimizde bu ödeme her taksit için 3.33 TL olarak görüntülenecektir.
2.5 - İndirimler & Kampanyalar

Sitemizde belli ürünlere veya ürün gruplarına kampanyalar düzenlenir. Kişiye özel indirimler yapılabilir.

 • İndirimler & Promosyonlar : Bazı ürünlerde belli bir süre ve satış adeti için indirimler uygulanır. Bu indirimleri görebileceğiniz gerekli görseller sitemizde bulunmaktadır. İndirimli fiyatlar döviz ile satılan ürünlerde günden güne kurdan kaynaklanan farklılıklar gösterebilir.
 • Kişiye özel İndirimler : Dataservis bazı durumlarda kişiye özel indirimler yapabilir. Bu tür indirimler herhangi bir kritere göre duyurularak veya duyurulmadan yapılabilir. Müşteriye özel indirimler, İndirim Kuponu veya Hediye çeki ile yapılabilir.
 • Seri Sonu İndirimleri : Stoktan çıkartılacak veya devamı gelmeyecek ürünlerde seri sonu indirimler yapılmaktadır. çoğu zaman maliyetin yarısına hatta daha altına satışlar gerçekleştirilmektedir. Bu tür ürünlerle karşılaştığınızda almayı düşünüyorsanız acele etmenizi tavsiye ederiz.
 • Bundle ürünler : Bazı zamanlarda bazı ürünler ilgili bir başka ürünle birleştirilerek satışa sunulur. Fiyat farkı olmadan veya iki ürün fiyat toplamlarının altında ücretlere satış yapılır.
Not : Her türlü indirim yalnızca satın alma esnasında sitede görüntüleniyorsa geçerlidir. önceden veya daha sonradan yapılan alımlarda her hangi bir talepte bulunulamaz.
2.6 - Satış Sözleşmesi

Sitemizde alışveriş yapan herkes bu sözleşmeyi okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 • Satış : Satış işlemi yalnızca 18 yaşından büyük ve Türkiye'de İkamet eden kişilere yapılır.
 • Vergi : Satışı yapılan tüm ürünlere yasal oranda KDV ilave edilir.
 • üye Bilgileri : üye, bilgilerini eksiksiz ve hatasız girmelidir. Teslimat için sabit telefon numarası ve vergi numarası girilmesi zorunludur. Bu bilgiler hem güvenlik için hem de kanuni zorululuktan dolayı gereklidir.
 • Hatalar : ürün açıklaması, adı, fiyatı, resmi gibi içerikte oluşabilecek hatalardan dolayı Dataservis sorumlu tutulamaz.
 • Fiyat Politikası : Sitemizde satılan tüm ürün fiyatlarını serbest ekonomi kuralları gereği Dataservis belirler. Etiket Fiyatı, Satış Fiyatı ve İndirimli Fiyat buna dahildir. Müşteri, ürün üreticisi, ithalatçısı veya dağıtıcısı dahil hiç kimsenin fiyat değiştirmemiz konusunda firmamızı zorlama yetkisi yoktur. Yazım hataları istisnadır.
 • ürün Stokları : Satıştaki bazı ürünlerde stok bulunmayabilir. Bu sebeple Dataservis sipariş verilen ürünlerin tümünün temininden sorumlu değildir. Temin edilemeyen ürün olduğunda müşteriye en kısa sürede bilgi verilerek en uygun seçenekler iletilir. Müşteri dilediğini seçmekte özgürdür.
 • Garanti : Firmamız ve müşteri, Garanti Koşulları sayfasında belirtilen kurallar çerçevesinde hareket eder.
 • İade : Dataservis sattığı herhangi bir ürünü İade Koşulları sayfasında belirtilen durumlarda iade alma garantisi verir.
 • ücretler : Firmamız tarafından tahsil edilecek tüm ücretler ilgili bölümlerde müşterinin görebileceği şekilde açıkça görüntülenir. Bu fiyatlara sonradan itiraz edilemez.
 • Müşteri Memnuniyeti : Firmamız müşteri memnuniyetini maksimum düzeyde tutmak için yoğun çaba harcamaktadır. Sitemizi zarara uğratmaya yönelik ve genel ticaret kuralları çerçevesinde olmayan müşteri talepleri hariç tüm şikayet ve istekleriniz dikkatle incelenerek hızlı bir şekilde sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır.
 • Güvenlik Tedbirleri : Sitemize verilen siparişler, bir dizi güvenlik tedbirinden geçtikten sonra müşteriye gönderilir. Site yöneticilerimiz bu işlemler esnasında müşteriden bazı ek bilgiler talep edebilir. Talep edilen bilgiler sizin güvenliğiniz içindir. Müşteri bu talepleri karşılamakla yükümlüdür. Banka veya yöneticilerimiz tarafından güvenli görülmeyen ya da şüphe uyandıran siparişler sevk edilmez.
 • ürün Teslimatı : Teslimatlar yalnızca firmamız tarafından belirlenen kargo şirketleri veya kendi dağıtım ağımız ile kimlik kontrolü yapılarak teslim edilir. Farklı bir kargo şirketi ile teslimat, imkanlar dahilinde gerçekleştirilmeye çalışılır. Sipariş edilen ürün teslim alınırken mutlaka kontrol edilmeli, hasarlı veya hatalı paketler teslim alınmamalıdır. ürün teslim alındığı anda siparişiniz kargo yetkilisi tarafından eksiksiz ve sağlam olarak teslim edilmiş sayılacaktır.

Garanti & İade

3.1 - Garanti Koşulları

Sitemizde satılan tüm ürünler; üretici, ithalatçı, dağıtıcı ve bizzat firmamız garantisi altındadır.

 • Garanti Kartlı ürünler : Garanti kartları ile belli bir süre için garanti altına alınmış ürünlerin tamiri veya değiştirilmesi garanti kartlarında belirtilen servislerin yetkisindedir. Bu ürünlerin bakımı, tamiri ve değişimi için size en yakın servise başvurmanız gerekmektedir.
 • Yedek Parçalar : Tek başına kullanılabilen bir ürün olmayıp başka bir ürünün tamamlayıcısı/parçası durumundaki ürünler yedek parça olarak değerlendirilmiştir. Asgari 2 yıl olan yasal ürün garantisi bu gibi, vasıfları nedeniyle yedek parça kapsamına giren ürünler için geçerli değildir. Yedek parça kapsamındaki tüm ürünlerin kendileri için belirlenmiş özel garanti süreleri mevcuttur. Bu süreler ürün detaylarında belirtilmiştir.
 • Diğer Tüm ürünler : Garanti kartı olmayan ve yedek parça kapsamı dışındaki tüm ürünler, ilk kullanımda ürünün arızalı çıkması halinde yenisi ile değiştirilir. Tüm değiştirme işlemlerinde ürünün, ürünle birlikte verilen aksesuarların, ambalaj ve paket malzemelerinin fiziksel zarar görmemiş olması gerekmektedir.
 • Genel Bilgi : Aldığınız bir ürünün yukarıdaki şartlar çerçevesinde arıza değişimi yapılabilmesi için e-mail ile firmamıza talebinizi bildirip onay almanız gerekmektedir. Onay alınmadan yapılacak ürün değişim talepleri kabul edilmez. Talebinizden sonra gerekli prosedür tarafınıza bildirilecektir.
 • Kargo ücreti : Arızalı ürün değişimi işlemlerinde kargo ücreti gönderirken müşteriye, geri gönderimde firmamıza aittir.

3.2 - İade Koşulları

Yedek parça ve ikinci el ürünler haricinde, satın aldığınız bir ürünü hiçbir sebep belirtmeksizin 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 • İade Şartları: İade işleminden önce iade sayfasından bize iade talebinizi bildirmelisiniz. Onay aldıktan sonra en geç 3 iş gününde firmamıza ulaşan ürün iade alınır ve ücreti iade edilir.

  İstisnalar : Ambalajı deforme olmuş, denenmiş veya satılabilir özelliğini kaybetmiş, fiziksel zarar görmüş ürünler iade alınmaz. İade işleminde yalnızca ürün için alınan ücret iade edilir. Aksi bildirilmedikçe ürün ile birlikte verilmiş her türlü evrak, hediye, ek ürün indirim kuponu vs. promosyonlar mevcut ise bunların da iadesi gerekmektedir.
 • Kargo ücreti : İade işlemlerinde kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanır.

3.3 - Garanti Belgeleri

Retro Batarya, Retro Adaptör ve Hyperlife Batarya garanti belgeleri için tıklayınız.

Kargo & Gönderi İşlemleri

4.1 - Kargo ücretleri

Sitemizde yapılan her türlü taşıma işlemi yalnızca Dataservis tarafından belirlenen kargo şirketleri ile yapılır. Diğer kargo şirketleri ile gönderim talepleri imkanlar dahilinde gerçekleştirilmeye çalışılır.

 • ücretler : Sipariş edilen ürünlerin ulaşımı ile ilgili kargo dahil tüm ücretler alıcıya aittir. Anlaşmalı kargo firmaları ile gönderilerimizde ücretler mümkün oldukça minimuma çekilmiştir.
 • İstisnalar : Arızalı ürünün değiştirilerek geri gönderimi ve yanlış ürün gönderimi gibi durumlarda kargo ücretleri Dataservis tarafından karşılanır.

4.2 - Kargo Süreleri

Kargo taşıma süreleri Dataservis tarafından belirlenmez. Firmamız yalnızca kargoya teslim edilecek zamanı bildirmekle yükümlüdür. Anlaşmalı kargo şirketleri tarafından bildirilen taşıma süreleri aşağıdadır.

 • Yakın İller : Firma merkezimiz Perpa Ticaret Merkezi Okmeydanı / Şişli / İstanbul'dadır. Merkez ilimiz ve komşu illere sevkiyat süreleri 24 saattir. Ayrıca kargo şirketleri tarafından her gün sevkiyat yapılan iller olan Ankara, İzmir gibi büyük şehirler için süreler aynıdır.
 • Uzak İller : Uzak iller için teslimat süresi yaklaşık 48 saattir.
 • Süre Hesaplaması : Siparişinizin gönderildiği bilgisi size ulaştıktan sonra ulaşma süresi işlemeye başlar. Tüm hesaplamalar iş günü olarak hesaplanmalıdır. Pazar günleri ve tatil günleri süre hesaplarken kullanılmamalıdır.
 • İstisnalar : İstenmeden özel koşullar oluşması halinde bu süreler değişebilmektedir.

Aşağıdaki saatlere kadar tamamlanan siparişler aynı gün, sonraki siparişler takip eden ilk iş gününde kargo edilir.

ÖNEMLİ NOT : Koronavirüs salgınının ülkemizde de yayılma riski bulunması sebebi ile, 19.03.2020 Perşembe günü itibariyle geçerli olmak üzere aldığımız önlemler kapsamında “aynı gün kargo” uygulaması 2 iş gününe kadar uzatılabilecektir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aras Kargo Yurtiçi Kargo
Haftaiçi 16:00 14:30
Cumartesi 12:00 10:30
Banka havalesi ve cari ödeme ile yapılan işlemlerde havale / ödeme bildiriminin en geç yukarıdaki saatlerden 30 dakika önce yapılması gerekmektedir.


4.3 - Gönderi Güvenliği

Siparişlerinizin size en güvenilir şekilde ulaşmasını sağlamak için Dataservis azami gayreti sarf etmektedir.

 • Paket Güvenliği : Gönderdiğimiz her paket ve koli, zarar görmesini önlemek için özel olarak ambalajlanır ve kargoya teslim edilir. ürün cinsine göre farklı paketler kullanılabilmektedir.
 • Güvenlik Testleri : Dataservis paketlerin güvenli olarak adreslere ulaştığını dönem dönem test etmektedir. Testler 2 farklı biçimde yapılır. Birincisi bizim seçtiğimiz bölgelere test amaçlı paketler gönderilir ve paketlerin taşıma esnasında zarar görüp görmediği incelenir. İkincisi müşteri ile irtibata geçilerek teslimat konusunda bilgi sorulur. Bu tür bir soru ile karşılaştığınızda müşteri temsilcilerimize vereceğiniz bilgiler güvenliği arttırmamıza yardımcı olacaktır.
 • Ek Tedbirler : Testler sonucunda gereklilik oluşursa firmamız taşıma için ek tedbirler uygulayabilir. Bunlar paketleri güçlendirmek veya bazı bölgelere ilan edilen kargo şirketinden farklı bir şirketle gönderi yapılmasını kapsayabilir.

4.4 - Teslimatta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Müşteri paketi teslim alırken bazı hususlara özellikle dikkat etmelidir. Dikkat edilmemesi halinde gönderinin size layıkıyla ulaştırıldığı kabul edilir.

Haftaiçi ve Cumartesi günleri aşağıdaki tabloda yer alan saatler çerçevesinde verilen siparişler aynı gün kargo edilmektedir.

Siparişlerinizin kargo süreçlerini "Siparişlerim" sayfasından öğrenebilirsiniz. Üye olmadan alışveriş yaptıysanız sağ tarafta yer alan "Sipariş Sorgulama" bölümünü kullanarak kargo sürecini öğrenebilirsiniz.

Sipariş detaylarınızda kargo takip bağlantısı görünmüyor ise "SATIŞ SONRASI HİZMETLER" bölümümüz ile irtibata geçebilirsiniz. Eğer siparişiniz onaylanmış ise, kargo takip bağlantısı görünmese dahi ürününüz kargoya verilmiştir.
Aşağıdaki saatlere kadar tamamlanan siparişler aynı gün, sonraki siparişler takip eden ilk iş gününde kargo edilir.

ÖNEMLİ NOT : Koronavirüs salgınının ülkemizde de yayılma riski bulunması sebebi ile, 19.03.2020 Perşembe günü itibariyle geçerli olmak üzere aldığımız önlemler kapsamında “aynı gün kargo” uygulaması 2 iş gününe kadar uzatılabilecektir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aras Kargo Yurtiçi Kargo
Haftaiçi 16:00 14:30
Cumartesi 12:00 10:30
Banka havalesi ve cari ödeme ile yapılan işlemlerde havale / ödeme bildiriminin en geç yukarıdaki saatlerden 30 dakika önce yapılması gerekmektedir.
Değerli Müşterimiz,Firmamızdan kargo ile gönderilen ürünleri teslim alırken lütfen aşağıdaki konulara dikkat ediniz :


 • Pakette hasar, ezilme, deformasyon vb görülmesi halinde kargo teslim evrakını imzalamayınız ve kargoyu kesinlikle kabul etmeyiniz.
 • Kargo teslim evrakını imzaladığınız andan itibaren, paketi teslim almasanız ya da paket içerisindeki ürün hasarlı olsa dahi kargo firmasından hiçbir şekilde hak talep edilememektedir.
 • Kargo teslim evrakını imzalamanız, paketi sağlam ve hasarsız olarak teslim aldığınız anlamına gelmektedir.
 • Kargo teslim evrakı imzalanmış hasarlı paketlerden çıkabilecek hasarlı ürünlerle ilgili, kargo firması tarafından hiçbir şekilde tazmin işlemi yapılmamaktadır.
Firmamızdan kargo ile gönderilen ürünleri teslim alırken lütfen aşağıdaki konulara dikkat edinizPakette hasar, deformasyon vb görülmesi durumunda :

 • Kargoyu kabul etmeyiniz ve teslim evrakını imzalamayınız.
 • Satış Sonrası Hizmetler (SSH) Bölümü'ne bilgi veriniz.
 • Hasarlı paket firmamıza ulaşıncaya kadar tarafınıza yeni bir ürün gönderilmemektedir.
 • Ancak dilerseniz yeni bir ürün satın alabilirsiniz.
 • İlk gönderilen ürün için yaptığınız ödeme, hasarlı paket firmamıza ulaştıktan sonra takip eden ilk Salı günü hesabınıza veya kartınıza iade edilir.


Kargo Süreçleri

Önemli Hatırlatma :


 • Depomuzda yapılan tüm kargo işlemleri, ürünün; irsaliye numarası, fiziksel kontrolü, paketlenmesi ve kargo görevlisine teslimi dahil olmak üzere yüksek çözünürlüklü kameralarla kayıt altına alınmaktadır.
 • Bu şekilde, ürünlerin tam bir denetim altında ve %100 sağlam olarak kargo firmasına teslim edilmesi sağlanmaktadır.
 • Buna rağmen imzalayıp teslim aldığınız paketin içerisinden hasarlı ürün çıktığını iddia etmeniz durumunda, öncelikle Satış Sonrası Hizmetler (SSH) Bölümü'ne bilgi veriniz.
 • SSH Bölümü gerekli inceleme ve araştırmayı yaptıktan sonra tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır.
 • Bu tür durumlarda, teknik personelimizin -hasarlı ürün ve gönderilen paketin incelenmesi dahil- ulaşacağı sonuç esas kabul edilecektir.
 • Tazmin, kısmi tazmin ya da yüzde yüz müşteri sorumluluğu (kullanıcı hatası) bu esas çerçevesinde değerlendirilecektir.
Ürünün kargoya verilmeden önceki paketlenme aşamaları :


Gizlilik Politikası

5.1 - Telif Hakkı ve Sorumluluklar

Bu ilkeler Dataservis tarafından telif hakkı ve sorumluluklarının tespiti için hazırlanmıştır. dataservis.net web sitesi içeriğindeki tüm materyal, yazı, makale, görüntü, doküman, resim, işaret, program ve sair fikir ürünleri telif hakları Dataservis 'a aittir. Firmamız bu haklarına herhangi bir sınırlandırma getirmemiştir ancak kaynak gösterilerek kullanılırlarsa emeğe de saygı gösterilmiş olur. Bu site içerisinde satışı yapılan ürünlere ait bilgi, resim, özellik vs her türlü içerik firmamız tarafından oluşturulmuş veya derlenmiştir. İstenildiği şekilde kullanılabilirler. Kaynak gösterilerek kullanılması emeğe saygı ifadesi olur.
5.2 - Reklam Dağıtımları

Dataservis tarafından yapılan reklam dağıtım ilkeleri.

 • Site İçi Reklam : Site içinde gösterimi yapılan her türlü reklam yayını Dataservis insiyatifindedir. Site içi reklam yayınlarında satışı yapılan ürünler, markalar ve her türlü ilgili materyaller genel marka ve ürün yapısı bozulmadan herhangi bir izin alınmaya gerek duyulmaksızın yapılır. Bu reklam yayınları yalnızca satışı desteklemek amacıyla yapılmaktadır. Marka veya ürün üzerindeki hak sahibi yalnızca yapı bozulması halinde veya kötü niyetli kullanım tespit etmişse reklam yayınının durdurulması veya düzeltilmesi talebinde bulunabilir. Hak veya tazminat talebinde bulunulamaz.
 • Eposta Dağıtımları : Site müşterilerimize yapılan eposta reklamları yalnızca posta listesi üyelerine yapılır. İçerisinde bir çok ürün veya marka içeren reklam dağıtımı yapılabileceği gibi tek bir ürün veya marka reklamı dağıtılabilir. Tek bir ürün veya marka dağıtımları özel anlaşmalar çerçevesinde yapılır. Yapılan reklam dağıtımlarında, dağıtımı yapılacak reklam içeriğini belirleme yetkisi Dataservis 'a aittir. Yalnızca özel anlaşmalarda ortak proje geliştirilir.
 • Insert İlan Dağıtımı : Gönderi paketlerinin içinde bazı dönemlerde insert ilan dağıtımı yapılabilir. Bu ilanların hangi paketlere yerleştirileceği Dataservis tarafından belirlenir. ürün veya marka sahibinin seçim yetkisi bulunmaz.
 • Medya Reklamları : ücret karşılığı yaptırılan gazete, dergi, televizyon, radyo, internet vs. reklamlarında yapılan reklam çalışmalarının içeriği Dataservis tarafından belirlenir. Dilediği her ürünü reklam içerisinde bulundurabilir. Yalnıza özel anlaşmalarda ortak proje geliştirilir.

5.3 - Session ve Cookie Kullanımları

Dataservis tarafından site içerisinde işleyişi kontrol altında tutabilmek için session kullanılmaktadır. Session, sitemizde güvenliği arttırmak, kullanıcı hareketlerini takip edebilmek, hızı arttırmak ve bazı işlemlerin gereksiz tekrarını önlemek maksadı ile kullanılmaktadır. Session kullanımı Cookie kullanımı ile desteklenir ve birlikte kullanımı zorunludur. Basit olarak kullanımı şu şekilde gerçekleşir. Bir kullanıcı web sitemizi ilk kez ziyaret ettiği esnada yeni bir session (oturum) açılır. Yaptığı tüm hareketler bu oturuma kayıt edilir. Kullanıcı alışveriş yapmadan siteyi terk ettiğinde bir sonraki ziyaretinde kullanabilmesi için session açık tutulur. Eğer alışveriş yapmışsa oturum kapatılır.

Genel Amaç : Session, SSL oturumlarının güvenliğini arttıran tedbirlerdir. Size özel bilgileri almak maksadıyla kullanılan yazılımlar veya casus yazılımlar olarak değerlendirilmemelidir, bu türdeki sistemlerde kullanımı zorunludur.

Tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek Cookielere ilişkin tercihlerinizi kişiselleştirme imkanına sahipsiniz.


5.4 - Bilgi Paylaşımı

Dataservis tarafından bilgileriniz sizin rızanız olmadan veya kanuni zorunluluk doğmadan üçüncü şahıslara verilmez.

 • Bilgi Birleştirilmesi : Web sitemize üye olan kullanıcılara ait bilgiler ticari bir amaç için, para karşılığı veya her hangi bir karşılık olmaksızın üçüncü şahıslara verilmez. Ancak üçüncü şahıslardan alınan bilgiler firmamızdaki bilgilerle birleştirilebilir. Birleştirilme sonrası rızası olmayan kullanıcılar firmamızdan yalnızca silme talebinde bulunabilir. Hak talep edemez, dava açamaz, bilgilerin alındığı kanal hakkında bilgi isteyemez. Silme taleplerine Dataservis anında yanıt vermekle yükümlüdür.
 • Zorunlu Bilgi Aktarımı : Yetkili kurum, kuruluş ve adli merciiler tarafından yazılı bir belge ibrazı halinde bilgileriniz bu belgeyi ibraz edene verilebilir. Verilebilecek bilgiler son kayıtlı bilgilerin yanında arşiv bilgilerini de içerebilir. Kullanıcı herhangi bir hak talep etme, karşı dava açma veya itirazda bulunma hakkına sahip değildir.
 • Bilgi Kullanımı : Sitemizde bulunan kullanıcı bilgileri gerektiği durumlarda resmi işlemler için kullanılacaktır.
 • İstisnalar : Bazı istisnai durumlarda bilgi birleştirilmesi veya devri yapılabilir. Bu durumlar şunlardır:
  • Sitenin devredilmesi, satılması, el değiştirmesi gibi oluşabilecek durumlar.
  • Sitenin işleyişinde oluşabilecek değişiklikler.
  • İsim değişikliği halinde de bilgi birleştirilmesi veya devri gerçekleşebilir.

5.5 - Google Analytics Kullanımı için Gizlilik Politikası

Bu web sitesi, Google Inc.'in (Google) bir web analiz hizmeti olan Google Analytics'i kullanmaktadır. Google Analytics, 'Çerezler' kullanır. Bunlar, bilgisayarınıza kaydedilen ve web sayfasının kullanımıyla ilgili bir analiz yapılmasına izin veren metin dosyalarıdır. Bu web sitesini kullanımınız hakkında çerezle oluşturulan bilgiler (IP adresiniz de dahil), Google'ın ABD'deki bir sunucusuna aktarılır ve orada saklanır. Google bu bilgileri, web sitesini kullanmanızı değerlendirmek, web sitesinin işletmecisine web sitesi faaliyetleri hakkına raporlar derlemek ve web sitesinin kullanımı ve internetin kullanılmasıyla ilgili bağlantılı diğer hizmetleri sunmak için kullanacaktır. Yasal olarak gerekli olduğu veya üçüncü şahıslar bu verileri Google adına işlediği takdirde, Google bu bilgileri gerekirse üçüncü şahıslara da aktaracaktır. Google hiçbir şekilde IP adresinizin diğer verilerle bağlantısını kurmayacaktır.

Çerezlerin kaydedilmesini, tarayıcı yazılımınızda bununla ilgili gerekli ayarları yaparak engelleyebilirsiniz; ancak bu durumda bu web sitesinin bütün işlevlerinden tam kapsamlı olarak yararlanamayabileceğinizi hatırlatırız. Buna ek olarak, çerezin oluşturduğu ve web sitesini kullanımınızla ilgili verilerin (IP adresiniz de dahil) Google'a gönderilmesini ve bu verilerin Google tarafından işlenmesini önlemek için, aşağıdaki bağlantıda bulabileceğiniz tarayıcı eklentisini indirip kurabilirsiniz: http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=tr

Bu web sitesini kullandığınızda, Google tarafından daha önce açıklandığı şekilde ve daha önce açıklanan amaçla toplanan verilerin işlenmesini kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz.


5.6 - Kişisel Verilerin Korunması

Dataservis olarak kişisel verilerinizin korunmasına önem veriyoruz. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verilerinizin işlenmesinden doğan haklarınızı öğrenmek ve detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız.

Hakkımızda