İade Konusunda Sıkça Sorulan Sorular

Dataservis.Net’ten satın aldığınız "cayma hakkı kapsamındaki" bir ürünü, teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, gerekli prosedürleri takip etmek suretiyle iade edebilirsiniz. Cayma hakkı bayi fiyatları ile alım yapan bayiler için geçerli değildir, yalnızca nihai tüketiciler için geçerlidir.

İade sürecini başlatmak için öncelikle Ürün İade Formunu doldurun. İade onayı verildikten sonra tarafınıza bilgi verilecektir. İade onayı verildikten sonra firmamıza ulaşan ürün –fiziksel olarak iade şartlarına uygun ise- 3 iş günü içerisinde iade alınır. Ödeme, iade işlemleriniz tamamlandıktan sonra takip eden ilk salı günü hesabınıza veya kartınıza iade edilir. Tutarın hesabınıza yansıması bankanızın geri ödeme süresine göre farklılık gösterebilir.

Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün tarafımıza orijinal kutusunda, irsaliye ya da satış faturası ve tüm tamamlayıcı aksesuarları (varsa hediye olarak verilen ürünler dahil) ile birlikte hasarsız ve eksiksiz olarak gönderilmesi gerekir. Ambalajsız veya ambalajı deforme olmuş, yeniden satılabilir özelliğini kaybetmiş, fiziksel zarar görmüş ürünler iade alınmaz. Hasarlı, çizik, çatlak, kırık, etiket yapıştırılmış, ürün üzerindeki tanımlayıcı etiketleri sökülmüş, hasarlı kutuya sahip, yeterli paketleme yapılmadan gönderilen ürünlerin iadesi kabul edilmez. LCD ekran ve tablet dokunmatiklerinde jelatin ve yapışkan bantlar sökülmemiş olmalıdır. İade işleminde yalnızca ürün için alınan ücret iade edilir. İade talebinizin onayı ve ürünlerin teslimi iadenin kabul edildiği anlamına gelmemektedir. Ürünler hakkında kabul ve red kararı satış sonrası hizmetler departmanımızın incelemesinden sonra kesinlik kazanır.

Arızalı ürün, değişim ve iade işlemleri için ürünü Perpa merkez ofisimize ulaştırmanız gerekmektedir.
Bu gibi satış sonrası hizmet işlemleri şubelerimiz tarafından yapılmamaktadır (şubelerden alınan ürünler hariç).

DİKKAT!
“Bayi” statüsünde alışveriş yapan müşterilerimizin iadelerinden sonra para iadesi yapılmamaktadır.
Oluşacak USD alacak bakiyesi bir sonraki alışverişte mahsup edilmek üzere cari hesapta muhafaza edilmektedir.
Yine de para iadesi istenmesi durumunda ilgili müşterinin “bayi” statüsü sonlandırılmaktadır.
Bu gibi müşterilerimiz diledikleri zaman perakende satış fiyatları ile nihai tüketici hakları çerçevesinde web sayfamızdan alışveriş yapmaya devam edebilirler.
Bayilerimiz için geçerli olan bu koşullar; ürün nakit alınsa da, müşteri kredi kartıyla alınsa da, iade aynı gün yapılsa da GEÇERLİDİR.

Yasal süreçler gereği cayma hakkı kapsamında iade işlemleri ürünün size teslim tarihinden itibaren ancak ilk 14 gün içinde yapılabilmektedir.
Ürün İade Formunu doldurduktan sonra tarafınıza bir bilgilendirme epostası gelecektir. Bu eposta içerisinde yazan talep numarası ile destek sayfamız üzerinden iadenizin durumunu takip edebilirsiniz.
 • Pakette hasar, ezilme, deformasyon vb görülmesi halinde kargo teslim evrakını imzalamayınız ve kargoyu kesinlikle kabul etmeyiniz.
 • Kargo teslim evrakını imzaladığınız andan itibaren, paketi teslim almasanız ya da paket içerisindeki ürün hasarlı olsa dahi kargo firmasından hiçbir şekilde hak talep edilememektedir.
 • Kargo teslim evrakını imzalamanız, paketi sağlam ve hasarsız olarak teslim aldığınız anlamına gelmektedir.
 • Kargo teslim evrakı imzalanmış hasarlı paketlerden çıkabilecek hasarlı ürünlerle ilgili, kargo firması tarafından hiçbir şekilde tazmin işlemi yapılmamaktadır.
Firmamızdan kargo ile gönderilen ürünleri teslim alırken lütfen aşağıdaki konulara dikkat edinizPakette hasar, deformasyon vb görülmesi durumunda :

 • Kargoyu kabul etmeyiniz ve teslim evrakını imzalamayınız.
 • Satış Sonrası Hizmetler (SSH) Bölümü'ne bilgi veriniz.
 • Hasarlı paket firmamıza ulaşıncaya kadar tarafınıza yeni bir ürün gönderilmemektedir.
 • Ancak dilerseniz yeni bir ürün satın alabilirsiniz.
 • İlk gönderilen ürün için yaptığınız ödeme, hasarlı paket firmamıza ulaştıktan sonra takip eden ilk Salı günü hesabınıza veya kartınıza iade edilir.


Kargo Süreçleri

Önemli Hatırlatma :


 • Depomuzda yapılan tüm kargo işlemleri, ürünün; irsaliye numarası, fiziksel kontrolü, paketlenmesi ve kargo görevlisine teslimi dahil olmak üzere yüksek çözünürlüklü kameralarla kayıt altına alınmaktadır.
 • Bu şekilde, ürünlerin tam bir denetim altında ve %100 sağlam olarak kargo firmasına teslim edilmesi sağlanmaktadır.
 • Buna rağmen imzalayıp teslim aldığınız paketin içerisinden hasarlı ürün çıktığını iddia etmeniz durumunda, öncelikle Satış Sonrası Hizmetler (SSH) Bölümü'ne bilgi veriniz.
 • SSH Bölümü gerekli inceleme ve araştırmayı yaptıktan sonra tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır.
 • Bu tür durumlarda, teknik personelimizin -hasarlı ürün ve gönderilen paketin incelenmesi dahil- ulaşacağı sonuç esas kabul edilecektir.
 • Tazmin, kısmi tazmin ya da yüzde yüz müşteri sorumluluğu (kullanıcı hatası) bu esas çerçevesinde değerlendirilecektir.
Ürünün kargoya verilmeden önceki paketlenme aşamaları :

 • Yeni alınan ürünün “ilk kullanımda” arızalı olduğunun tespit edilmesi, ürünün gerçekten arızalı olduğu anlamına gelmemektedir.
 • Yedek parça ürünlerinde bu gibi tespitleri yapmak uzmanlık ve teknik donanım gerektiren bir işlemdir.
 • Teknik servisimize “arızalı/çalışmıyor” şikâyeti ile gönderilen yedek parça ürünlerinin ciddi bir bölümü gerçekte sorunsuz çalışan ürünlerden oluşmaktadır.
 • Bu durum genellikle yedek parçanın kullanıldığı cihazdaki farklı problemlerden veya hatalı/uygun olmayan yedek parça siparişlerinden kaynaklanmaktadır.
 • Bu nedenle kullanıcı/bayi tarafından yapılan “arızalı ürün” tespitleri teknik servisimiz tarafından doğrulanmadığı sürece ürün “arızalı” olarak değerlendirilmemektedir.
 • Bu gibi durumlarda öncelikle bizi bilgilendiriniz : Arızalı Ürün Takip Sistemi
 • Uzman ekibimiz sizden ilave bilgiler isteyebilir, lütfen cevaplayınız ve sadece talep edilmesi halinde ürünü bize gönderiniz.
 • Arızalı olduğunu “düşündüğünüz” ürün firmamıza ulaşıp gerekli kontroller yapılmadan lütfen yeni ürün gönderilmesini talep etmeyiniz.
 • Dilerseniz hemen yeni bir ürün satın alabilir ve arızalı olduğunu “düşündüğünüz” ürünle ilgili süreç sonlandıktan sonra ödediğiniz ücreti geri alabilirsiniz.

 • Arızalı ürünü firmamıza KARGO ile göndermek için öncelikle Arızalı Ürün Bilgi Formunu doldurunuz.
 • Kayıt yapıldıktan sonra atanacak ve yukarıda göreceğiniz TAKİP NO'yu kargo paketinin üzerine BÜYÜK HARFLERLE yazınız.
 • Üzerinde TAKİP NO bulunmayan kargolar kabul edilmeyecektir.
 • Talep tarihinden itibaren 10 gün içerisinde firmamıza ulaşmayan kargolara ait bilgi formları sistemden SİLİNECEKTİR.
 • Arızalı ürünlerle ilgili kargo ücretleri gönderirken müşteriye/kullanıcıya, geri gönderimde ise Dataservis'e aittir. Arızalı olmadığı halde arızalı olarak gönderilen ürünler ve garanti dışı olduğu tespit edilen ürünler için geri gönderim kargo ücreti müşteriye/kullanıcıya aittir.
Siparişiniz ve teslimat ile ilgili sorularınız için Satış Sonrası Hizmetler bölümünden destek talebi oluşturabilirsiniz.
Değişim işlemlerinizin başlayabilmesi için ürününüzün teknik ekibimiz tarafından incelenmesi gerekmektedir. Teknik ekibimizin incelemesi sonucunda 'Değişime Uygundur' ibaresi bulunan raporlar için değişim işlemi yapılır.
Satın alınan ürünün stoklarda olması halinde birebir değişim yapılmaktadır. Talep edilen ürünün stokta olmaması ve 20 iş günü içerisinde ürün temin edilememesi durumunda iadesi alınır.
İade onay bilgisi tarafınıza geldikten sonra, bireysel alımlarda tarafınıza ulaşan irsaliyenin arka kısmında bulunan iade bölümünü doldurarak, kurumsal alımlarda ise iade faturası ile birlikte bize gönderebilirsiniz.

İade depo adresimiz: Perpa Tic. Mrk. A Blok Kat: 2 Sarı Avlu No: 0030 34384 Şişli / İstanbul

Depomuza iade sebebi ile ulaşan ürünleriniz incelendikten sonra talebinizin uygunluğu konusunda bilgilendirileceksiniz.
İade onayı verildikten sonra tarafınıza bilgi verilecektir. İade onayı verildikten sonra firmamıza ulaşan ürün –fiziksel olarak iade şartlarına uygun ise- 3 iş günü içerisinde iade alınır. Ödeme, iade işlemleriniz tamamlandıktan sonra takip eden ilk salı günü hesabınıza veya kartınıza iade edilir. Tutarın hesabınıza yansıması bankanızın geri ödeme süresine göre farklılık gösterebilir.

DİKKAT!
“Bayi” statüsünde alışveriş yapan müşterilerimizin iadelerinden sonra para iadesi yapılmamaktadır.
Oluşacak USD alacak bakiyesi bir sonraki alışverişte mahsup edilmek üzere cari hesapta muhafaza edilmektedir.
Yine de para iadesi istenmesi durumunda ilgili müşterinin “bayi” statüsü sonlandırılmaktadır.
Bu gibi müşterilerimiz diledikleri zaman perakende satış fiyatları ile nihai tüketici hakları çerçevesinde web sayfamızdan alışveriş yapmaya devam edebilirler.
Bayilerimiz için geçerli olan bu koşullar; ürün nakit alınsa da, müşteri kredi kartıyla alınsa da, iade aynı gün yapılsa da GEÇERLİDİR.

Dataservis Çözüm Merkezi

Üyelik

1.1 - Üye Olmak

Sitemize üye olmak için Yeni üye kayıt sayfamıza giderek üyelik sözleşmesini okuduktan sonra eposta adresinizi vermeniz yeterlidir. Sistem tarafından oluşturulan şifreniz eposta adresinize gönderilecektir. Üye olmak oldukça basit ve hızlı bir işlemdir. Üye olmanız hiçbir yükümlülük altına girdiğinizi ifade etmez. Dilediğiniz zaman üyeliğinizi sonlandırma hakkına sahipsiniz.

Dataservis sitemize yaptığınız üyelik kaydı ile teknik servis hizmetlerini sunduğumuz notebookdestek.com sitemize de giriş yapabilirsiniz.
1.2 - Üyelik İptali

Üye dilediği zaman üyeliğini sonlandırma hakkına sahiptir. üyeliğinizi sonlandırdıktan sonra sitemiz ile tüm ilişkiniz kesilmiş olacaktır. Üyeliğinizi sonlandırmak için talebinizi info@dataservis.com adresine iletmeniz yeterlidir. Aşağıdaki durumlarda üyelik sonladırma işlemi gerçekleştirilmez :

 • Üyenin son verdiği sipariş üzerinden 45 gün geçmemişse.
 • Farklı bir eposta adresi ile üyelik iptal talebinde bulunulduysa.
 • Üyeye kayıtlı bilgilerinden ulaşılamıyorsa.
Aşağıdaki durumlarda üyelikler tarafımızdan iptal edilir ve üyeliği iptal edilen e-mail adresi ile gelen talepler değerlendirmeye alınmaz:
 • Üye ahlak dışı mesajlar gönderiyor yada yorum yazıyorsa
 • Sahtekarlık girişiminde bulunduysa
 • Sisteme veya site ismine zarar vermeye yönelik girişimde bulunduysa

1.3 - Üye Güvenliği

Üyenin bilgileri güvenliği için sitemizde her türlü önlem alınmıştır. Bu alınan önlemlerin yanında üye, giriş bilgilerinin güvenliğinden sorumludur. Sitemize giriş için kullandığınız bilgilerinizi hiç kimse ile paylaşmayın, güvenli olduğundan emin olmadığınız bilgisayarlardan sisteme giriş yapmayın. Dataservis personeli şifrenizi göremez, şifrenizi unutmanız durumunda Şifremi Unuttum bölümünü kullanarak sistemden yeni şifre üreterek kayıtlı eposta adresinize göndermesini sağlayabilirsiniz.
1.4 - Bayilik Şartları

Kimler bayi başvurusu yapabilir?

Bilgisayar ve yan ürünlerinin alım-satımını yapan veya teknik servis hizmetleri veren ve ticari ünvan veya faaliyet alanlarında bu durum belirtilen tüm bilişim firmaları :

 • Şahıs firmaları
 • Adi ortaklıklar
 • Limited şirketler
 • Anonim şirketler
Kimler bayi olabilirler?

Bayi başvurusunda bulunan tüm firmalar, belirtilen kriterlere uydukları ve doğru-eksiksiz beyanda bulundukları sürece çok kısa süre içerisinde bayi olabilirler.

Bayi olmanın avantajları nelerdir?

 • Son kullanıcı fiyatları yerine indirimli bayi fiyatları ile alışveriş yapabilirsiniz
 • Bayilere özel; indirimli, hediyeli, kampanyalı ürünlerden ve avantaj paketlerinden faydalanabilirsiniz
 • Çeşitli kampanyalar çerçevesinde ücretsiz veya indirimli kargo imkanlarından yararlanabilirsiniz
Bayi başvurusu ne şekilde yapılır?

Özel durumlarda veya gerektiğinde diğer bazı evrakları da talep edebiliriz. Başvurunuz değerlendirildikten sonra en erken 1 iş günü, en geç 3 iş günü içerisinde bilgilendirileceksiniz.

Sisteme bayi olarak giriş yaptığınızı nasıl anlarsınız?

Bayiliğiniz onaylandıktan sonra sistemden çıkış yapıp tekrar giriş yaptığınızda üst menüde eposta adresinizin yanında (Bayi) ibaresini göreceksiniz. Bu şekilde size özel oluşturulan arayüz ile birlikte bayi fiyatlarını da görebileceksiniz.

DİKKAT!
“Bayi” statüsünde alışveriş yapan müşterilerimizin iadelerinden sonra para iadesi yapılmamaktadır.
Oluşacak USD alacak bakiyesi bir sonraki alışverişte mahsup edilmek üzere cari hesapta muhafaza edilmektedir.
Yine de para iadesi istenmesi durumunda ilgili müşterinin “bayi” statüsü sonlandırılmaktadır.
Bu gibi müşterilerimiz diledikleri zaman perakende satış fiyatları ile nihai tüketici hakları çerçevesinde web sayfamızdan alışveriş yapmaya devam edebilirler.
Bayilerimiz için geçerli olan bu koşullar; ürün nakit alınsa da, müşteri kredi kartıyla alınsa da, iade aynı gün yapılsa da GEÇERLİDİR.


1.5 - Eposta & Üye Bilgileri Değişikliği

Mevcut üyeliğinizde geçerli eposta adresinizi değiştirmek için; kullanmak istediğiniz yeni eposta adresini değiştirme gerekçenizle birlikte info@dataservis.com adresine gönderebilir veya iletişim sayfamızdaki form aracılığıyla bize yazabilirsiniz.

Üyelik tipi değiştirme işlemi ile üyeliğinizi bireysel veya kurumsal üyelik olarak seçebilirsiniz. Bireysel üyelik şahıslar, kurumsal üyelik firmalar içindir. Bireysel üyeler Bilgilerim sayfasından kurumsal üyeliğe geçebilirler. Bu işlemi yaptığınızda; eposta adresiniz, şifreniz ve statünüz (son kullanıcı, bayi, vb.) hariç diğer üye bilgileriniz sıfırlanacaktır. Bireysel üyeliğe dönmek ve kurumsal üyeliğinizi iptal ettirmek için iletişim sayfamızdaki form aracılığıyla bize yazabilirsiniz.

Kurumsal üyeliklerin bilgilerini güncelleme konusunda kısıtlamalar mevcuttur. Firma ticari ünvanı, vergi dairesi ve vergi numarası bilgileri bir kere girilir ve değiştirilemez. Bu bilgilerin güncellenmesini istiyorsanız iletişim sayfamızdaki form aracılığıyla bize yazabilirsiniz.

Fatura bilgilerinizde değişiklik yaptıysanız cari kartınızın güncellenmesi için finans bölümüne bilgi vermek için iletişim formunu kullanabilirsiniz.
1.6 - Eposta Adresimizi Güvenli Gönderenler Listenize Nasıl Eklersiniz?

E-posta adresimizin güvenli gönderenler listesine eklenmesi için öncelikle iletisim@dataservis.com adresinden gelen epostaların gereksiz ya da diğer adıyla spam klasörüne düşüp düşmediğini kontrol etmek gerekir, eğer postalar buraya düşmüşse adresimizin güvenli gönderenler listesine eklenerek gelecekteki postaların gelen kutusuna düşmesi sağlanır.

Belli başlı eposta istemcileri için bu işlemlerin ne şekilde yapılacağını aşağıda bulabilirsiniz. Aşağıdaki yönlendirmeler bilgi vermek amaçlıdır kullandığınız serviste görsel veya yapısal değişiklikler mevcut olabilir.

Gmail

Gmail / Google Mail


Öncelikle mail adresimiz olan : iletisim@dataservis.com adresinin gereksiz ya da diğer adıyla spam klasörüne düşüp düşmediğini kontrol etmek gerekir, eğer mail buraya düşmüşse ekranın üst kısmındaki butonlardan : 'Spam Değil' seçilerek mailin gelen kutusuna düşmesi sağlanır.

Gmail

Sonra :

iletisim@dataservis.com adresinden gelen e-postayı açın
Mesajın sağ üst köşesindeki ikonuna tıkla
"Dataservis.Net adlı kişiyi Kişiler listesine ekle" menüsünü seç

Gmail

Hotmail

Hotmail / Live MailVarsayılan olarak, Outlook kişilerinizdekilerin e-posta adreslerini "Güvenilir Gönderenler" olarak kabul eder.

Öncelikle mail adresimiz olan : iletisim@dataservis.com adresinin gereksiz ya da diğer adıyla spam klasörüne düşüp düşmediğini kontrol etmek gerekir, eğer mail buraya düşmüşse ekranın üst kısmındaki butonlardan : 'Gereksiz değil' seçilerek mailin gelen kutusuna düşmesi sağlanır.

Hotmail

Hotmail

Sonra :

iletisim@dataservis.com adresinden gelen e-postayı aç

Epostadaki gönderen adına tıkla

Hotmail

Eposta adresini kişilere ekle

Hotmail

Yahoo

Yahoo!Öncelikle mail adresimiz olan : iletisim@dataservis.com adresinin "İstenmeyen Posta" ya da diğer adıyla spam klasörüne düşüp düşmediğini kontrol etmek gerekir, eğer mail buraya düşmüşse ekranın üst kısmındaki butonlardan : 'İstenmeyen Posta Değil' seçilerek mailin gelen kutusuna düşmesi sağlanır.

Yahoo

Sonra :

E-postayı aç

Yahoo

Adresi Kişilere Ekle seçeneğini tıkla
Outlook

Microsoft Outlook Express 6+E-postayı aç
Gönderenin e-posta adresini sol tıkla veya gönderenin adını sağ tıkla
Kartvizite ekle seçeneğini tıkla
Kaydet ve Kapat
Outlook

Microsoft Outlook 2003E-postayı aç
Araç çubuğunda Seçenekleri seç
Açılan menüden Önemsiz E-posta'yı seç
Göndereni Güvenli Gönderenler Listesi'ne Ekle seçeneğini seç
İletişim bilgilerinin doğru olduğunu doğrulayın ve Tamam'ı tıkla
Outlook

Microsoft Outlook 2007E-postayı aç
Araçlar menüsünden Seçenekler'i tıkla
Tercihler sekmesinde E-posta altında Önemsiz E-posta'yı tıkla
Güvenli Gönderenler veya Güvenli Alıcılar sekmesini seç ve eklemek tıkla
E-posta adresini gir ve Tamam 'ı tıkla
Thunderbird

Mozilla ThunderbirdÖncelikle mail adresimiz olan : iletisim@dataservis.com adresinin gereksiz ya da diğer adıyla spam klasörüne düşüp düşmediğini kontrol etmek gerekir, eğer mail buraya düşmüşse ekranın üst kısmındaki butonlardan : Gereksiz değil' seçilerek mailin gelen kutusuna düşmesi sağlanır.
Adres defterini tıkla
Kişisel Adres Defteri seçeneğinin seçili olduğundan emin ol
Yeni Kart düğmesini tıkla
İletişim sekmesinin altında adresi kopyala ve yapıştır
Tamamı tıkla
Live Mail

Windows Live MailAdres defterine ekleme otomatik olarak Güvenli Gönderici listesine eklemek değildir; Güvenli olarak göndereni özellikle işaretlemeniz gerekir.

Öncelikle mail adresimiz olan : iletisim@dataservis.com adresinin gereksiz ya da diğer adıyla spam klasörüne düşüp düşmediğini kontrol etmek gerekir, eğer mail buraya düşmüşse ekranın üst kısmındaki butonlardan : Gereksiz değil' seçilerek mailin gelen kutusuna düşmesi sağlanır.

Sonra :

E-postayı aç
Güvenli bağlantı Olarak İşaretle
Mac Mail

Mac MailE-postayı aç
Gönderenin e-posta adresini sağ tıkla
Kısa yol menüsünde kartvizit ekle seçeneğini tıkla
Kaydet ve Kapat
Apple Mail

OS X için Apple MailÖncelikle mail adresimiz olan : iletisim@dataservis.com adresinin gereksiz ya da diğer adıyla spam klasörüne düşüp düşmediğini kontrol etmek gerekir, eğer mail buraya düşmüşse ekranın üst kısmındaki butonlardan : Gereksiz değil' seçilerek mailin gelen kutusuna düşmesi sağlanır.

Sonra :

Git > Posta menüsünden Tercihler
Git > Kurallar sekmesi
Kuralı Ekleyi seç
Kurala bir ad ver
Kuralı oluştururken ilk koşul olan : iletinin kimden satırı kişi adını içersin ' koşulunu işaretle ve ardından alta açılan alanda "kişi" olarak altı çizili belirtilen yeri tıklayıp açılan alana : iletisim@dataservis.com mail adresini yapıştır
Bir alt penceredeki Eylemler'den "belirtilen klasörüne taşı" seçeneğini işaretle e ardından alta açılan alanda "belirtilen" olarak altı çizili belirtilen yeri tıklayıp açılan alanda : iletisim@dataservis.com mailinin düşmesini istediğin klasörü seç
Kuralı kaydet
Tamam' ı tıkla

Alışveriş

2.1 - Alışveriş Sepeti

Her kullanıcıya sitemize girdiğinde bir alışveriş sepeti verilir. Bu alışveriş sepeti sayfanın sağ üst bölümünde yer alır.Sepete dilediğiniz ürünü ekleyebilir, silebilir ve satın alabilirsiniz. üye ürünleri satın alana yada silene kadar siteyi terk etse dahi ürünler sepette kalır.

 • Siparişi üye girişi yapmadan veriyorsanız, siparişi verdikten sonra anasayfada sipariş sorgulama bölümünden siparişi geçtiğiniz eposta adresiniz ve sepet sayfasında size verilen sipariş numaranız ile siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz. Sipariş onaylandığında eposta ile bilgilendirileceksiniz.
 • Sipariş tamamlanmadığı sürece sepetteki ürünler rezerve edilmemektedir.
 • Ürün adetlerini sağ üst köşede bulunan "Sepetim" bölümünden güncelleyebilirsiniz. (Ürün silmek için adet bölümüne sıfır (0) girebilirsiniz.)

2.2 - Ürün Seçimi

Ürün seçmek mümkün olduğunca basit tutulmaya çalışılmıştır. Birçok farklı yöntem ile ürün seçimi yapabilirsiniz:

 • Arama yaparak : Ürünle ilgili arama yapabilirsiniz. Sayfanın üst tarafında yer alan Arama kutucuğundan ürün adı, marka adı, parça kodu ya da anahtar kelime ile arama yapabilirsiniz. Doğru kelime seçimi ve uygun filtreleme ile aradığınız ürüne ulaşmak oldukça hızlı ve basittir.
 • Kategorilerden : İlgilendiğiniz kategorileri inceleyerek istediğiniz ürünlere ulaşabilirsiniz. Sitemizdeki ürünler katalog ürünleri, PN & model bazlı ürünler ve genişletilmiş ürün listesi olmak üzere 3 farklı kategoride dikkatinize sunulmuştur.
 • Adaptör Sihirbazı : Cihazınızın alt bölümündeki etikette yazan DC Input (Giriş) Volt ve Amper değerlerine göre ürün seçmek için buraya tıklayınız .
 • Görsel Ürün Arama : Notebook power jack , tablet power jack , tablet dokunmatik ve tablet ekran ürünleri için görsel kataloglarımızı kullanabilirsiniz.
Yine de aradığınız parçayı bulamadıysanız sorun değil! Aradığınız parça büyük ihtimalle stoklarımızda mevcut.
Parça Talep Formunu doğru ve eksiksiz doldurarak tarafımıza bilgi veriniz. Uzman ürün yöneticilerimiz tarafından uyumluluk tespiti yapıldıktan sonra, doğru/uyumlu ürün bilgisi için size en kısa süre içerisinde geri dönüş yapacağız.
2.3 - Sipariş Verme

Seçtiğiniz ürünlerin siparişini vermek kısa ve kolay bir işlemdir. 3 adımda siparişinizi verebilirsiniz:

 • Alışveriş sepeti : Sipariş verme işlemine geçmeden önce "Sepetim" linkini kullanarak Alışveriş Sepeti sayfasından ürün ve fiyat kontrolü yapmanızı tavsiye ederiz. Bu sayfada ürün silebilir ya da adet değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Ödeme seçenekleri : Mevcut sistemin kabul ettiği ödeme seçeneklerinden birini seçerek, ödeme yapacağınız yolu belirtebilirsiniz.

  Kredi Kartı İle Ödemede Dikkat Edilecek Hususlar
  • Siparişiniz ile ilgili yapacağınız kredi kartı ödemeleri Güvenli Ödeme Sayfası özelliği ile alınmaktadır. Bu özellikte kredi kartı bilgilerinizi web sitemiz yerine bankanın oluşturduğu güvenli sayfada girersiniz ve SSL güvenliğiniz banka tarafından sağlanır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

  Havale / EFT İle Ödemede Dikkat Edilecek Hususlar
  • Lütfen siparişinizi sonlandırmadan önce ödemeyi yapınız.
  • Ödemeyi daha sonra yapacaksanız siparişi sonlandırmayınız, ürünler sepetinizde muhafaza edilecektir.
  • Ödeme yapmadan sipariş işlemini sonlandırmanız durumunda ürünler rezerve edilmemektedir, sevk edilmemektedir.

  Cari Ödemede Dikkat Edilecek Hususlar
  • Lütfen ödeme yapmadan önce firmamızdan net alacak bakiyenizi öğreniniz.
  • Alacak bakiyeniz sipariş toplamından fazla ise ödeme yapmayınız. Oluşacak borç, alacak bakiyenizden mahsup edilecektir.
  • Alacak bakiyeniz sipariş toplamından az ise, aradaki farkı "Kredi Kartı İle Cari Ödeme" veya "Banka Havalesi İle Cari Ödeme" yaparak siparişi tamamlayabilirsiniz.
  • Dikkat! Ödeme yaparken açıklama bölümüne sipariş numaranızı yazmayı unutmayınız.

 • Fatura ve teslimat : Fatura adresiniz varsayılan üye bilgilerindeki adresinizdir. Farklı bir adres kullanacak iseniz bunun için de gerekli alan bırakılmıştır.
  • Yurtdışı / KKTC teslimatları için lütfen ödeme yapmadan önce iletişime geçiniz.
  • Farklı bir teslimat adresi seçilmediği takdirde siparişiniz fatura adresinize gönderilecektir.
  • Farklı bir teslimat adresi belirttiğinizde siparişin zamanında ve doğru adrese gitmesi için lütfen ilçe - il dahil tüm adresi eksiksiz yazınız. Bilgilerde eksiklik olması durumunda teslimat fatura adresine yapılacaktır. Seçilmediği takdirde siparişiniz fatura adresinize gönderilecektir.
  • Siparişiniz teslimat adresinize irsaliye ile sevk edilmekte olup, elektronik faturanız 2 iş günü içerisinde e-posta adresinize gönderilmektedir.


Girdiğiniz tüm bilgilerin görüntülendiği sayfada son olarak bilgilerin doğruluğundan emin olup ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

DİKKAT : Ödeme gerçekleştiğinde, bu bilgiyi içeren bir sayfa açılır. Bu sayfa açılmadan pencereyi lütfen kapatmayın. Birçok kullanıcı Gönder tuşuna basıp pencereyi kapatmaktadır. Alışverişin gerçekleşmesi İçin Onay Sayfasının görüntülenmiş olması gerekmektedir. Siparişin alındığı bilgisini içeren sayfa açıldıktan sonra İleri butonuna basın.

Verilen siparişleri üye girişi yaptıktan sonra "Siparişlerim " sayfasından görebilirsiniz. Üye girişi yapmadan verilen siparişler, sipariş geçilirken girilen eposta adresi ve sipariş numarası ile beraber sağ bölümde yer alan "Sipariş Sorgulama" ekranından yapılabilir.

Sipariş tamamlandıktan ve sepetiniz boşaldıktan sonra ürünlerde, adetlerde, fatura ve teslimat seçeneklerinde değişiklik yapılamamaktadır.
2.4 - Taksitli Alışveriş

 • Taksitli alışveriş yalnızca anlaşmalı bankaların kredi kartları ile yapılır
 • Taksit tutarları ve süreleri her kart için farklılıklar gösterebilir. Uygulanan faiz oranları bankaların aldıkları oranlara göre belirlenir.
 • Her hangi bir bildirime gerek duyulmaksızın oranlar değiştirilebilir, taksitli satış durdurulabilir veya geçici olarak ara verilebilir.
 • Ödenecek taksitler, ürün sayfasındaki ilgili linkten görülebilir. Bu rakamlar kesin taksit tutarları değildir ödeme sonrasında çok küçük farklar oluşabilir. Banka tarafından küsurlu rakamlar aşağı veya yukarı yuvarlanabilmekte veya taksit tutarlarındaki küsuratlar ilk veya son taksitlere eklenebilmektedir. Bu durum sitemizin insiyatifi dışında gerçekleşen tamamen banka sistemi tarafından yapılan bir işlemdir.

2.5 - İndirimler & Kampanyalar

Sitemizde belli ürünlere veya ürün gruplarına kampanyalar düzenlenir. Kişiye özel indirimler yapılabilir.

 • İndirimler & promosyonlar : Bazı ürünlerde belli bir süre ve satış adeti için indirimler uygulanır. Bu indirimleri görebileceğiniz gerekli görseller sitemizde bulunmaktadır. İndirimli fiyatlar döviz ile satılan ürünlerde günden güne kurdan kaynaklanan farklılıklar gösterebilir.
 • Kişiye özel indirimler : Dataservis bazı durumlarda kişiye özel indirimler yapabilir. Bu tür indirimler herhangi bir kritere göre duyurularak veya duyurulmadan yapılabilir. Müşteriye özel indirimler, İndirim Kuponu veya Hediye çeki ile yapılabilir.
 • Seri sonu indirimleri : Stoktan çıkartılacak veya devamı gelmeyecek ürünlerde seri sonu indirimler yapılmaktadır. çoğu zaman maliyetin yarısına hatta daha altına satışlar gerçekleştirilmektedir. Bu tür ürünlerle karşılaştığınızda almayı düşünüyorsanız acele etmenizi tavsiye ederiz.
 • Bundle ürünler : Bazı zamanlarda bazı ürünler ilgili bir başka ürünle birleştirilerek satışa sunulur. Fiyat farkı olmadan veya iki ürün fiyat toplamlarının altında ücretlere satış yapılır.
 • Outlet ürünler : Kabul edilebilir derecede kusurlu ürünler "OUTLET ÜRÜN" olarak tanımlanmaktadır. Bu kusurlar genellikle kozmetik kusurlar olup, ürünün asli fonksiyonlarını yerine getirmesine engel oluşturmamaktadır. Outlet ürünlerdeki kusurlar tek tek not edilmediği için kusuru önceden öğrenme şansınız yoktur. Outlet ürünlerin garantileri diğer normal ürünler gibidir. Outlet ürünlerin iadesi mümkün değildir.
Not : Her türlü indirim yalnızca satın alma esnasında sitede görüntüleniyorsa geçerlidir. Önceden veya daha sonradan yapılan alımlarda her hangi bir talepte bulunulamaz.
2.6 - Satış Sözleşmesi

Sitemizde alışveriş yapan herkes bu sözleşmeyi okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 • Satış : Satış işlemi yalnızca 18 yaşından büyük ve Türkiye'de İkamet eden kişilere yapılır.
 • Vergi : Satışı yapılan tüm ürünlere yasal oranda KDV ilave edilir.
 • Üye Bilgileri : Üye, bilgilerini eksiksiz ve hatasız girmelidir. Teslimat için sabit telefon numarası ve vergi numarası girilmesi zorunludur. Bu bilgiler hem güvenlik için hem de kanuni zorululuktan dolayı gereklidir.
 • Hatalar : ürün açıklaması, adı, fiyatı, resmi gibi içerikte oluşabilecek hatalardan dolayı Dataservis sorumlu tutulamaz.
 • Fiyat Politikası : Sitemizde satılan tüm ürün fiyatlarını serbest ekonomi kuralları gereği Dataservis belirler. Etiket Fiyatı, Satış Fiyatı ve İndirimli Fiyat buna dahildir. Müşteri, ürün üreticisi, ithalatçısı veya dağıtıcısı dahil hiç kimsenin fiyat değiştirmemiz konusunda firmamızı zorlama yetkisi yoktur. Yazım hataları istisnadır.
 • Ürün Stokları : Satıştaki bazı ürünlerde stok bulunmayabilir. Bu sebeple Dataservis sipariş verilen ürünlerin tümünün temininden sorumlu değildir. Temin edilemeyen ürün olduğunda müşteriye en kısa sürede bilgi verilerek en uygun seçenekler iletilir. Müşteri dilediğini seçmekte özgürdür.
 • Garanti : Firmamız ve müşteri, Garanti Koşulları sayfasında belirtilen kurallar çerçevesinde hareket eder.
 • İade : Dataservis sattığı herhangi bir ürünü İade Koşulları sayfasında belirtilen durumlarda iade alma garantisi verir.
 • Ücretler : Firmamız tarafından tahsil edilecek tüm ücretler ilgili bölümlerde müşterinin görebileceği şekilde açıkça görüntülenir. Bu fiyatlara sonradan itiraz edilemez.
 • Müşteri Memnuniyeti : Firmamız müşteri memnuniyetini maksimum düzeyde tutmak için yoğun çaba harcamaktadır. Sitemizi zarara uğratmaya yönelik ve genel ticaret kuralları çerçevesinde olmayan müşteri talepleri hariç tüm şikayet ve istekleriniz dikkatle incelenerek hızlı bir şekilde sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır.
 • Güvenlik Tedbirleri : Sitemize verilen siparişler, bir dizi güvenlik tedbirinden geçtikten sonra müşteriye gönderilir. Site yöneticilerimiz bu işlemler esnasında müşteriden bazı ek bilgiler talep edebilir. Talep edilen bilgiler sizin güvenliğiniz içindir. Müşteri bu talepleri karşılamakla yükümlüdür. Banka veya yöneticilerimiz tarafından güvenli görülmeyen ya da şüphe uyandıran siparişler sevk edilmez.
 • Ürün Teslimatı : Teslimatlar yalnızca firmamız tarafından belirlenen kargo şirketleri veya kendi dağıtım ağımız ile kimlik kontrolü yapılarak teslim edilir. Farklı bir kargo şirketi ile teslimat, imkanlar dahilinde gerçekleştirilmeye çalışılır. Sipariş edilen ürün teslim alınırken mutlaka kontrol edilmeli, hasarlı veya hatalı paketler teslim alınmamalıdır. ürün teslim alındığı anda siparişiniz kargo yetkilisi tarafından eksiksiz ve sağlam olarak teslim edilmiş sayılacaktır.


2.7 - Güvenli Alışveriş

Dataservis 'Kredi kartı bilgilerinizi' asla istemez ve hiç bir işlem için kayıt altında tutmaz.
Sitemizde kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde kredi kartınız ile ilgili hiç bir bilgi alınmaz ve depolanmaz. Kredi kartı bilgilerinize, site yöneticileri dahil hiç bir Dataservis personeli ulaşamaz. Ödeme işlemi esnasında bankalar tarafından sağlanan 3D Secure Ortak Ödeme Ekranı açılır ve kredi kartı bilgileriniz doğrudan banka tarafından alınarak işlenir. Bu sebeplerden dolayı sitemizde kredi kartı kullanmanız ilave bir risk getirmemektedir.

Visa ve MasterCard'ın uluslararası geçerliliği olan 3D 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi, internet alışverişi dünyasının 3 boyutu olan; müşteri, kart sağlayıcısı banka ve işyeri arasındaki bilgi akışını güvenli gerçekleştirmenizi sağlar. İnternetten güvenli alışveriş yapmak için tek yapmanız gereken kredi kartınız ile 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi'ne kayıt yaptırmanız.

3 Boyutlu Güvenlik (3D Secure) Sistemi Nedir?
3 Boyutlu Güvenlik Sistemi, internetten güvenli alışveriş yapmanızı sağlayan bir sistemdir. 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi ile internet alışverişi sırasında; müşteri, banka ve işyeri arasındaki bilgi akışı özel şifre ve anahtarlar ile sağlanır. Bu sistemi entegre eden işyerlerinden alışveriş yapan kart hamilleri işlem sırasında bankanın güvenli ortamında 3D Secure şifresini girerek alışveriş yapmaktadır. Alışveriş esnasında cep telefonunuza gelen tek kullanımlık SMS ile alışverişinizi güvenle tamamlayabilirsiniz. Sistem Visa için "Verified By Visa", MasterCard için "SecureCode" güvenceleriyle karşınıza çıkacaktır.

Yine de güvenliğinizi arttırmak ve alışverişlerinizi daha güvenli yapabilmeniz için dataservis.net SSL güvenlik sertifikası kullanmaktadır.

Güvenli Alışveriş

GÜVENLİ BİR BÖLGEDE ALIŞVERİŞ YAPTIĞINIZI NASIL ANLARSINIZ?

DATASERVIS.NET'te alışveriş sayfasına geldiğinizde internet tarayıcınızın adres satırındaki http://www.dataservis.net . . . . . yazısının "http" olan bölümü " Güvenli | https://" olarak değişir.

SİTEMİZİN GÜVENLİK DURUMUNU AŞAĞIDAKİ SİTELER ÜZERİNDEN KONTROL EDEBİLİRSİNİZ

Google Safe Browsing raporu https://transparencyreport.google.com
Norton Safeweb raporu https://safeweb.norton.com
AdGuard raporu https://reports.adguard.com
WOT® (Web of Trust) raporu https://www.mywot.com

2.8 - Ürün Özellikleri

Sitemizde satışa sunulan ürünlerin detay sayfalarında ürün özellikleri ile alakalı bilgilendirici uyarı ve işaretler mevcuttur.

 • Flaş Ürün : Site yönetici tarafından özellikle dikkatinize sunulan ürünlerdir.
 • Yeni Ürün : Stoklarımıza son 1 ay içerisinde giren ürünlerdir.
 • Outlet Ürün : Kabul edilebilir derecede kusurlu ürünler "OUTLET ÜRÜN" olarak tanımlanmaktadır. Bu kusurlar genellikle kozmetik kusurlar olup, ürünün asli fonksiyonlarını yerine getirmesine engel oluşturmamaktadır. Outlet ürünlerdeki kusurlar tek tek not edilmediği için kusuru önceden öğrenme şansınız yoktur. Outlet ürünlerin garantileri diğer normal ürünler gibidir. Outlet ürünlerin iadesi mümkün değildir.
 • Versiyonlu Ürün : Ürün adında geçen Ver., Versiyon, V1 vb. ibareler ile işaretlenen bu ürünler ürünün farklı versiyonlarının olduğunu belirtir. Bu ürünleri incelerken ürün görseline ve/veya açıklamasına dikkat ediniz. Doğru ürünü tespit edebilmek için sadece cihaz modeli ya da parça kodu yeterli olmayabilir, ilgili parçayı söküp görsel kontrol yapmanız gerekebilir.
 • Bulunduğu Depolar : Ürünün hangi depolarımızda mevcut olduğu ile alakalı, güncelleme tarihi ile beraber bilgi veren bölümdür.
 • Yüzde Yüz Uyum : Bazı ürünlerde Yüzde Yüz Uyum ibaresi çıkmaktadır. Bazı ürünlerimizde kopyala-yapıştır yöntemiyle 'hayali ürün' oluşturan yapılardan korunmak amacıyla Temsili Resim kullanılmıştır. Yayınladığımız tüm uyumluluk bilgileri, uzman ürün yöneticilerimiz tarafından yapılan test ve kontroller neticesinde elde edilmekte ve uyum garantisi sağlandıktan sonra yayına sunulmaktadır.
 • Işıklı Klavye Uyarısı : İncelemekte olduğunuz klavyenin ürün adında veya açıklamasında “led aydınlatmalı” veya “backlit” ibaresi yok ise ürün ışıksız klavyedir. Ürün açıklamasında aksi belirtilmediği müddetçe ışıklı (led aydınlatmalı/backlit) ve ışıksız klavyeler birbirlerinin yerine kullanılabilir. Eski klavyeniz ışıksız ise ve notebook anakartında klavye aydınlatma girişi bulunmuyorsa, ışıklı klavye aydınlatma özelliği olmaksızın kullanılabilir.
 • Ekran Seçim Uyarısı : Tüm ekranlar herhangi bir dokunmatik panel olmaksızın, sadece lcd ekran olarak verilmektedir. Seçtiğiniz marka/model/parça kodu için, belirtilen özelliklerde uyumlu ürün gönderilir.
 • Batarya Seçim Uyarısı : Bir bataryanın Volt (V) ve Amper-Saat (mAh) değerleri kullanmakta olduğunuz bataryadan farklı olabilir. Bu durum %100 uyum açısından hiçbir sorun teşkil etmemektedir.
 • Planlanan Geliş Tarihi Bilgisi : Stokta bulunmayan ürünlerin stoklarımıza gireceği muhtemel tarihi belirtir. Planlanan geliş tarihi önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir.
 • İthalat Aşamasında Uyarısı : Bu uyarı çıkan ürün "İthalat Aşamasında"dır. Stoğa girince haberdar olmak için lütfen (Stoğa Girince Haber Ver) özelliğini kullanabilirsiniz.
 • Montaj Talebi : Firmamızdan satın aldığınız ürünler için servis/montaj hizmeti talep edebilirsiniz. Tüm işlemler profesyonel servis ekibimiz tarafından garantili olarak yapılmaktadır. Bu talep için ürün detayında yer alan "Montaj Talebi" bağlantısını takip edebilirsiniz.

Garanti & İade

3.1 - Garanti Koşulları

Sitemizde satılan tüm ürünler firmamızın garantisi altındadır.

 • Garanti kartlı ürünler : Garanti kartları ile belli bir süre için garanti altına alınmış ürünlerin tamiri veya değiştirilmesi garanti kartlarında belirtilen servislerin yetkisindedir. Bu ürünlerin bakımı, tamiri ve değişimi için size en yakın servise başvurmanız gerekmektedir.
 • Yedek Parçalar : Tek başına kullanılabilen bir ürün olmayıp başka bir ürünün tamamlayıcısı/parçası durumundaki ürünler yedek parça olarak değerlendirilmiştir. Asgari 2 yıl olan yasal ürün garantisi bu gibi, vasıfları nedeniyle yedek parça kapsamına giren ürünler için geçerli değildir. Yedek parça kapsamındaki tüm ürünlerin kendileri için belirlenmiş özel garanti süreleri mevcuttur. Bu süreler ürün detaylarında belirtilmiştir.
 • Diğer tüm ürünler : Garanti kartı olmayan ve yedek parça kapsamı dışındaki tüm ürünler, ilk kullanımda ürünün arızalı çıkması halinde yenisi ile değiştirilir. Tüm değiştirme işlemlerinde ürünün, ürünle birlikte verilen aksesuarların, ambalaj ve paket malzemelerinin fiziksel zarar görmemiş olması gerekmektedir.
 • Genel bilgi : Aldığınız bir ürünün yukarıdaki şartlar çerçevesinde arıza değişimi yapılabilmesi için Satış Sonrası Hizmetler üzerinden firmamıza talebinizi bildirip onay almanız gerekmektedir. Onay alınmadan yapılacak ürün değişim talepleri kabul edilmez. Talebinizden sonra gerekli prosedür tarafınıza bildirilecektir.

3.2 - İade Koşulları

Dataservis.Net’ten satın aldığınız "cayma hakkı kapsamındaki" bir ürünü, teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, gerekli prosedürleri takip etmek suretiyle iade edebilirsiniz. Cayma hakkı bayi fiyatları ile alım yapan bayiler için geçerli değildir, yalnızca nihai tüketiciler için geçerlidir.

İade sürecini başlatmak için öncelikle Ürün İade Formunu doldurun. İade onayı verildikten sonra tarafınıza bilgi verilecektir. İade onayı verildikten sonra firmamıza ulaşan ürün –fiziksel olarak iade şartlarına uygun ise- 3 iş günü içerisinde iade alınır. Ödeme, iade işlemleriniz tamamlandıktan sonra takip eden ilk salı günü hesabınıza veya kartınıza iade edilir. Tutarın hesabınıza yansıması bankanızın geri ödeme süresine göre farklılık gösterebilir.

Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün tarafımıza orijinal kutusunda, irsaliye ya da satış faturası ve tüm tamamlayıcı aksesuarları (varsa hediye olarak verilen ürünler dahil) ile birlikte hasarsız ve eksiksiz olarak gönderilmesi gerekir. Ambalajsız veya ambalajı deforme olmuş, yeniden satılabilir özelliğini kaybetmiş, fiziksel zarar görmüş ürünler iade alınmaz. Hasarlı, çizik, çatlak, kırık, etiket yapıştırılmış, ürün üzerindeki tanımlayıcı etiketleri sökülmüş, hasarlı kutuya sahip, yeterli paketleme yapılmadan gönderilen ürünlerin iadesi kabul edilmez. LCD ekran ve tablet dokunmatiklerinde jelatin ve yapışkan bantlar sökülmemiş olmalıdır. İade işleminde yalnızca ürün için alınan ücret iade edilir. İade talebinizin onayı ve ürünlerin teslimi iadenin kabul edildiği anlamına gelmemektedir. Ürünler hakkında kabul ve red kararı satış sonrası hizmetler departmanımızın incelemesinden sonra kesinlik kazanır.

Arızalı ürün, değişim ve iade işlemleri için ürünü Perpa merkez ofisimize ulaştırmanız gerekmektedir.
Bu gibi satış sonrası hizmet işlemleri şubelerimiz tarafından yapılmamaktadır (şubelerden alınan ürünler hariç).

DİKKAT!
“Bayi” statüsünde alışveriş yapan müşterilerimizin iadelerinden sonra para iadesi yapılmamaktadır.
Oluşacak USD alacak bakiyesi bir sonraki alışverişte mahsup edilmek üzere cari hesapta muhafaza edilmektedir.
Yine de para iadesi istenmesi durumunda ilgili müşterinin “bayi” statüsü sonlandırılmaktadır.
Bu gibi müşterilerimiz diledikleri zaman perakende satış fiyatları ile nihai tüketici hakları çerçevesinde web sayfamızdan alışveriş yapmaya devam edebilirler.
Bayilerimiz için geçerli olan bu koşullar; ürün nakit alınsa da, müşteri kredi kartıyla alınsa da, iade aynı gün yapılsa da GEÇERLİDİR.


3.3 - Garanti Belgeleri

Retro Batarya, Retro Adaptör ve Hyperlife Batarya garanti belgeleri için tıklayınız .
3.4 - Arızalı Ürünler

İlk Kullanımda Arızalı Olduğu Düşünülen Yedek Parça Ürünleri Hakkında

 • Yeni alınan ürünün “ilk kullanımda” arızalı olduğunun tespit edilmesi, ürünün gerçekten arızalı olduğu anlamına gelmemektedir.
 • Yedek parça ürünlerinde bu gibi tespitleri yapmak uzmanlık ve teknik donanım gerektiren bir işlemdir.
 • Teknik servisimize “arızalı/çalışmıyor” şikâyeti ile gönderilen yedek parça ürünlerinin ciddi bir bölümü gerçekte sorunsuz çalışan ürünlerden oluşmaktadır.
 • Bu durum genellikle yedek parçanın kullanıldığı cihazdaki farklı problemlerden veya hatalı/uygun olmayan yedek parça siparişlerinden kaynaklanmaktadır.
 • Bu nedenle kullanıcı/bayi tarafından yapılan “arızalı ürün” tespitleri teknik servisimiz tarafından doğrulanmadığı sürece ürün “arızalı” olarak değerlendirilmemektedir.
 • Bu gibi durumlarda öncelikle bizi bilgilendiriniz : Arızalı Ürün Takip Sistemi
 • Uzman ekibimiz sizden ilave bilgiler isteyebilir, lütfen cevaplayınız ve sadece talep edilmesi halinde ürünü bize gönderiniz.
 • Arızalı olduğunu “düşündüğünüz” ürün firmamıza ulaşıp gerekli kontroller yapılmadan lütfen yeni ürün gönderilmesini talep etmeyiniz.
 • Dilerseniz hemen yeni bir ürün satın alabilir ve arızalı olduğunu “düşündüğünüz” ürünle ilgili süreç sonlandıktan sonra ödediğiniz ücreti geri alabilirsiniz.
Kargo İle Gönderilecek Arızalı Ürünler Hakkında

 • Arızalı ürünü firmamıza KARGO ile göndermek için öncelikle Arızalı Ürün Bilgi Formunu doldurunuz.
 • Kayıt yapıldıktan sonra atanacak ve yukarıda göreceğiniz TAKİP NO'yu kargo paketinin üzerine BÜYÜK HARFLERLE yazınız.
 • Üzerinde TAKİP NO bulunmayan kargolar kabul edilmeyecektir.
 • Talep tarihinden itibaren 10 gün içerisinde firmamıza ulaşmayan kargolara ait bilgi formları sistemden SİLİNECEKTİR.
 • Arızalı ürünlerle ilgili kargo ücretleri gönderirken müşteriye/kullanıcıya, geri gönderimde ise Dataservis'e aittir. Arızalı olmadığı halde arızalı olarak gönderilen ürünler ve garanti dışı olduğu tespit edilen ürünler için geri gönderim kargo ücreti müşteriye/kullanıcıya aittir.

Kargo & Gönderi İşlemleri

4.1 - Kargo ücretleri

Sitemizde yapılan her türlü taşıma işlemi yalnızca Dataservis tarafından belirlenen kargo şirketleri ile yapılır. Diğer kargo şirketleri ile gönderim talepleri imkanlar dahilinde gerçekleştirilmeye çalışılır. Son kullanıcılar için belirlenen tutar üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir.

 • Arızalı ürün kargo ücreti : Arızalı ürünlerin tarafımıza ulaşımı ile ilgili kargo dahil tüm ücretler alıcıya aittir. Arızalı ürün değişimi işlemlerinde kargo ücreti gönderirken müşteriye, geri gönderimde firmamıza aittir.
 • İade ürün kargo ücreti : İade işlemlerinde kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanır.
 • İstisnalar : Arızalı ürünün değiştirilerek geri gönderimi, yanlış ürün gönderimi gibi durumlarda kargo ücretleri firmamız tarafından karşılanır.
 • Not : Anlaşmalı kargo firmaları ile yapılan gönderilerde ücretler daha uygundur.

4.2 - Kargo Süreleri

Kargo taşıma süreleri Dataservis tarafından belirlenmez. Firmamız yalnızca kargoya teslim edilecek zamanı bildirmekle yükümlüdür. Anlaşmalı kargo şirketleri tarafından bildirilen taşıma süreleri aşağıdadır.

 • Yakın İller : Firma merkezimiz Perpa Ticaret Merkezi Okmeydanı / Şişli / İstanbul'dadır. Merkez ilimiz ve komşu illere sevkiyat süreleri 24 saattir. Ayrıca kargo şirketleri tarafından her gün sevkiyat yapılan iller olan Ankara, İzmir gibi büyük şehirler için süreler aynıdır.
 • Uzak İller : Uzak iller için teslimat süresi yaklaşık 48 saattir.
 • Süre Hesaplaması : Siparişinizin gönderildiği bilgisi size ulaştıktan sonra ulaşma süresi işlemeye başlar. Tüm hesaplamalar iş günü olarak hesaplanmalıdır. Pazar günleri ve tatil günleri süre hesaplarken kullanılmamalıdır.
 • İstisnalar : İstenmeden özel koşullar oluşması halinde bu süreler değişebilmektedir.

Aşağıdaki saatlere kadar tamamlanan siparişler aynı gün, sonraki siparişler takip eden ilk iş gününde kargo edilir.
Aras Kargo Yurtiçi Kargo
Haftaiçi 15:00 15:00
Cumartesi - -
Banka havalesi ve cari ödeme ile yapılan işlemlerde havale / ödeme bildiriminin en geç yukarıdaki saatlerden 30 dakika önce yapılması gerekmektedir.

4.3 - Gönderi Güvenliği

Siparişlerinizin size en güvenilir şekilde ulaşmasını sağlamak için Dataservis azami gayreti sarf etmektedir.

 • Paket güvenliği : Gönderdiğimiz her paket ve koli, zarar görmesini önlemek için özel olarak ambalajlanır ve kargoya teslim edilir. ürün cinsine göre farklı paketler kullanılabilmektedir.
 • Güvenlik testleri : Dataservis paketlerin güvenli olarak adreslere ulaştığını dönem dönem test etmektedir. Testler 2 farklı biçimde yapılır. Birincisi bizim seçtiğimiz bölgelere test amaçlı paketler gönderilir ve paketlerin taşıma esnasında zarar görüp görmediği incelenir. İkincisi müşteri ile irtibata geçilerek teslimat konusunda bilgi sorulur. Bu tür bir soru ile karşılaştığınızda müşteri temsilcilerimize vereceğiniz bilgiler güvenliği arttırmamıza yardımcı olacaktır.
 • Ek tedbirler : Testler sonucunda gereklilik oluşursa firmamız taşıma için ek tedbirler uygulayabilir. Bunlar paketleri güçlendirmek veya bazı bölgelere ilan edilen kargo şirketinden farklı bir şirketle gönderi yapılmasını kapsayabilir.

4.4 - Teslimatta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Müşteri paketi teslim alırken bazı hususlara özellikle dikkat etmelidir. Dikkat edilmemesi halinde gönderinin size layıkıyla ulaştırıldığı kabul edilir.

Değerli Müşterimiz,Firmamızdan kargo ile gönderilen ürünleri teslim alırken lütfen aşağıdaki konulara dikkat ediniz :


 • Pakette hasar, ezilme, deformasyon vb görülmesi halinde kargo teslim evrakını imzalamayınız ve kargoyu kesinlikle kabul etmeyiniz.
 • Kargo teslim evrakını imzaladığınız andan itibaren, paketi teslim almasanız ya da paket içerisindeki ürün hasarlı olsa dahi kargo firmasından hiçbir şekilde hak talep edilememektedir.
 • Kargo teslim evrakını imzalamanız, paketi sağlam ve hasarsız olarak teslim aldığınız anlamına gelmektedir.
 • Kargo teslim evrakı imzalanmış hasarlı paketlerden çıkabilecek hasarlı ürünlerle ilgili, kargo firması tarafından hiçbir şekilde tazmin işlemi yapılmamaktadır.
Firmamızdan kargo ile gönderilen ürünleri teslim alırken lütfen aşağıdaki konulara dikkat edinizPakette hasar, deformasyon vb görülmesi durumunda :

 • Kargoyu kabul etmeyiniz ve teslim evrakını imzalamayınız.
 • Satış Sonrası Hizmetler (SSH) Bölümü'ne bilgi veriniz.
 • Hasarlı paket firmamıza ulaşıncaya kadar tarafınıza yeni bir ürün gönderilmemektedir.
 • Ancak dilerseniz yeni bir ürün satın alabilirsiniz.
 • İlk gönderilen ürün için yaptığınız ödeme, hasarlı paket firmamıza ulaştıktan sonra takip eden ilk Salı günü hesabınıza veya kartınıza iade edilir.


Kargo Süreçleri

Önemli Hatırlatma :


 • Depomuzda yapılan tüm kargo işlemleri, ürünün; irsaliye numarası, fiziksel kontrolü, paketlenmesi ve kargo görevlisine teslimi dahil olmak üzere yüksek çözünürlüklü kameralarla kayıt altına alınmaktadır.
 • Bu şekilde, ürünlerin tam bir denetim altında ve %100 sağlam olarak kargo firmasına teslim edilmesi sağlanmaktadır.
 • Buna rağmen imzalayıp teslim aldığınız paketin içerisinden hasarlı ürün çıktığını iddia etmeniz durumunda, öncelikle Satış Sonrası Hizmetler (SSH) Bölümü'ne bilgi veriniz.
 • SSH Bölümü gerekli inceleme ve araştırmayı yaptıktan sonra tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır.
 • Bu tür durumlarda, teknik personelimizin -hasarlı ürün ve gönderilen paketin incelenmesi dahil- ulaşacağı sonuç esas kabul edilecektir.
 • Tazmin, kısmi tazmin ya da yüzde yüz müşteri sorumluluğu (kullanıcı hatası) bu esas çerçevesinde değerlendirilecektir.
Ürünün kargoya verilmeden önceki paketlenme aşamaları :


Gizlilik Politikası

5.1 - Telif Hakkı ve Sorumluluklar

Bu ilkeler Dataservis tarafından telif hakkı ve sorumluluklarının tespiti için hazırlanmıştır. dataservis.net web sitesi içeriğindeki tüm materyal, yazı, makale, görüntü, doküman, resim, işaret, program ve sair fikir ürünleri telif hakları Dataservis 'a aittir. Firmamız bu haklarına herhangi bir sınırlandırma getirmemiştir ancak kaynak gösterilerek kullanılırlarsa emeğe de saygı gösterilmiş olur. Bu site içerisinde satışı yapılan ürünlere ait bilgi, resim, özellik vs her türlü içerik firmamız tarafından oluşturulmuş veya derlenmiştir. İstenildiği şekilde kullanılabilirler. Kaynak gösterilerek kullanılması emeğe saygı ifadesi olur.
5.2 - Eposta & Mesaj Gönderimleri

Sitemiz tarafından üyelerimizin eposta adreslerine izin verilenler haricinde ticari elektronik ileti gönderilmemektedir. Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında gönderilecek bazı Ticari elektronik iletiler için alıcının önceden onay vermiş olmasına gerek bulunmamaktadır;

 • Alıcının kendisiyle iletişime geçilmesi amacıyla iletişim bilgilerini vermesi halinde, temin edilen mal veya hizmetlere ilişkin değişiklik, kullanım ve bakıma yönelik Ticari elektronik iletiler için ayrıca onay alınmaz.
 • Devam eden abonelik, üyelik veya ortaklık durumu ile tahsilat, borç hatırlatma, bilgi güncelleme, satın alma ve teslimat veya benzeri durumlara ilişkin bildirimleri içeren iletiler ile Hizmet sağlayıcıya ilgili mevzuatla getirilen bilgi verme yükümlülüğü durumlarında önceden onay alma zorunluluğu aranmaz. Ancak bu tür bildirimlerde herhangi bir mal veya hizmet özendirilemez veya bunların tanıtımı yapılamaz.
 • Tacir veya esnaf olan Alıcıların elektronik iletişim adreslerine gönderilen Ticari elektronik iletiler için önceden onay alınması zorunlu değildir. Ancak tacir ve esnafların reddetme hakkını kullanması halinde onayları alınmadan Ticari elektronik ileti gönderilemez.
Ayrıca bayilerimiz için tarayıcı bildirimleri aracılığıyla anlık bildirim hizmeti sunmaktayız. Bildirimlere bayi girişi yaptıktan sonra web sitemiz üzerinde çıkan uyarıdan abone olabilir veya aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz. Aboneliği sonlandırmak konusunda sorun yaşıyorsanız detaylı bilgi için tıklayınız .
5.3 - Session ve Cookie Kullanımları

Dataservis tarafından site içerisinde işleyişi kontrol altında tutabilmek için session kullanılmaktadır. Session, sitemizde güvenliği arttırmak, kullanıcı hareketlerini takip edebilmek, hızı arttırmak ve bazı işlemlerin gereksiz tekrarını önlemek maksadı ile kullanılmaktadır. Session kullanımı Cookie kullanımı ile desteklenir ve birlikte kullanımı zorunludur. Basit olarak kullanımı şu şekilde gerçekleşir. Bir kullanıcı web sitemizi ilk kez ziyaret ettiği esnada yeni bir session (oturum) açılır. Yaptığı tüm hareketler bu oturuma kayıt edilir. Kullanıcı alışveriş yapmadan siteyi terk ettiğinde bir sonraki ziyaretinde kullanabilmesi için session açık tutulur. Eğer alışveriş yapmışsa oturum kapatılır.

Genel Amaç : Session, SSL oturumlarının güvenliğini arttıran tedbirlerdir. Size özel bilgileri almak maksadıyla kullanılan yazılımlar veya casus yazılımlar olarak değerlendirilmemelidir, bu türdeki sistemlerde kullanımı zorunludur.

Tarayıcınızın ayarlarını değiştirerek Cookielere ilişkin tercihlerinizi kişiselleştirme imkanına sahipsiniz.


5.4 - Bilgi Paylaşımı

Dataservis tarafından bilgileriniz sizin rızanız olmadan veya kanuni zorunluluk doğmadan üçüncü şahıslara verilmez.

 • Bilgi Birleştirilmesi : Web sitemize üye olan kullanıcılara ait bilgiler ticari bir amaç için, para karşılığı veya her hangi bir karşılık olmaksızın üçüncü şahıslara verilmez. Ancak üçüncü şahıslardan alınan bilgiler firmamızdaki bilgilerle birleştirilebilir. Birleştirilme sonrası rızası olmayan kullanıcılar firmamızdan yalnızca silme talebinde bulunabilir. Hak talep edemez, dava açamaz, bilgilerin alındığı kanal hakkında bilgi isteyemez. Silme taleplerine Dataservis anında yanıt vermekle yükümlüdür.
 • Zorunlu Bilgi Aktarımı : Yetkili kurum, kuruluş ve adli merciiler tarafından yazılı bir belge ibrazı halinde bilgileriniz bu belgeyi ibraz edene verilebilir. Verilebilecek bilgiler son kayıtlı bilgilerin yanında arşiv bilgilerini de içerebilir. Kullanıcı herhangi bir hak talep etme, karşı dava açma veya itirazda bulunma hakkına sahip değildir.
 • Bilgi Kullanımı : Sitemizde bulunan kullanıcı bilgileri gerektiği durumlarda resmi işlemler için kullanılacaktır.
 • İstisnalar : Bazı istisnai durumlarda bilgi birleştirilmesi veya devri yapılabilir. Bu durumlar şunlardır:
  • Sitenin devredilmesi, satılması, el değiştirmesi gibi oluşabilecek durumlar.
  • Sitenin işleyişinde oluşabilecek değişiklikler.
  • İsim değişikliği halinde de bilgi birleştirilmesi veya devri gerçekleşebilir.

5.5 - Google Analytics Kullanımı için Gizlilik Politikası

Bu web sitesi, Google Inc.'in (Google) bir web analiz hizmeti olan Google Analytics'i kullanmaktadır. Google Analytics, 'Çerezler' kullanır. Bunlar, bilgisayarınıza kaydedilen ve web sayfasının kullanımıyla ilgili bir analiz yapılmasına izin veren metin dosyalarıdır. Bu web sitesini kullanımınız hakkında çerezle oluşturulan bilgiler (IP adresiniz de dahil), Google'ın ABD'deki bir sunucusuna aktarılır ve orada saklanır. Google bu bilgileri, web sitesini kullanmanızı değerlendirmek, web sitesinin işletmecisine web sitesi faaliyetleri hakkına raporlar derlemek ve web sitesinin kullanımı ve internetin kullanılmasıyla ilgili bağlantılı diğer hizmetleri sunmak için kullanacaktır. Yasal olarak gerekli olduğu veya üçüncü şahıslar bu verileri Google adına işlediği takdirde, Google bu bilgileri gerekirse üçüncü şahıslara da aktaracaktır. Google hiçbir şekilde IP adresinizin diğer verilerle bağlantısını kurmayacaktır.

Çerezlerin kaydedilmesini, tarayıcı yazılımınızda bununla ilgili gerekli ayarları yaparak engelleyebilirsiniz; ancak bu durumda bu web sitesinin bütün işlevlerinden tam kapsamlı olarak yararlanamayabileceğinizi hatırlatırız. Buna ek olarak, çerezin oluşturduğu ve web sitesini kullanımınızla ilgili verilerin (IP adresiniz de dahil) Google'a gönderilmesini ve bu verilerin Google tarafından işlenmesini önlemek için, aşağıdaki bağlantıda bulabileceğiniz tarayıcı eklentisini indirip kurabilirsiniz: http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=tr

Bu web sitesini kullandığınızda, Google tarafından daha önce açıklandığı şekilde ve daha önce açıklanan amaçla toplanan verilerin işlenmesini kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz.


5.6 - Kişisel Verilerin Korunması

Dataservis olarak kişisel verilerinizin korunmasına önem veriyoruz. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verilerinizin işlenmesinden doğan haklarınızı öğrenmek ve detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız .

Diğer

6.1 - İrtibat Bilgileri

Merkez ve şubelerimize ait güncel irtibat bilgilerimiz iletişim sayfamızda yer almaktadır. Görüntülemek için tıklayınız .
6.2 - XML Hizmetleri

Dataservis XML sistemi, bayilerimizin e-ticaret sitelerinde ürünlerimizi kullanabilmeleri amacıyla oluşturulmuştur.
Bayi girişi yaptıktan sonra Dataservis XML Hizmetleri sayfasından uygun durumda ki XML yayınlarımıza ulaşabilirsiniz.
Bayilik hakkında detaylı bilgi almak ve bayilik başvurusu için tıklayınız .

 • Sadece distribütörü veya ithalatçısı olduğumuz markalı ürünlerin XML yayınları mevcuttur, markasız OEM ürünlerin XML yayını yoktur.
 • XML dosyaları 1 saat aralıklarla otomatik olarak güncellenmektedir.
 • XML hizmetinden faydalanmak bayilerimiz için ücretsizdir.
 • XML sistemi ile ilgili sorularınız için iletişim sayfamızdaki form aracılığıyla bize yazabilirsiniz.
Not : Dropshipping şeklinde çalışmıyoruz.